Başkan Mehmet Oktay Almanya'da

Başkan Mehmet Oktay Almanya'da
Mehmet Oktay Almanya'da

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay Almanya'da

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bir dizi resmi temaslarda bulunmak üzere Almanya’ya gitti. Marmaris’in kardeş şehri Fürth’te düzenlenen Hasat Bayramı’na da katılan Başkan Mehmet Oktay Almanya'da beraberindeki meclis üyeleri ile ilk olarak Nürnberg Türkiye Başkonsolosu Serdar Deniz'e ziyarette bulundu. Nürnberg Türk Dernek Başkanı Abdurrahman Gümrükçü ve Fürth Belediye Meclis Üyesi Ayhan Yeşil’in de eşlik ettiği ziyarette turizmle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Oktay ve beraberindekiler, Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung’un Türk heyet onuruna bir yemek verdiği ziyaretin ikinci gününde ise 200 yıldır düzenlenen ‘Hasat Festivali’ne katıldı. Fürth-Marmaris Kardeşliği’nin 24. yılında, Fürth’ de yapılan ve binlerce kişinin ziyaret ettiği Hasat Bayramı’nda en çok ilgiyi Marmaris standı gördü.

Marmaris Standına Yoğun İlgi

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay Almanya'da meclis üyeleri ile standta hazır bulunarak gelen konuklarla sohbet etti, Marmaris’i konuklara anlatma imkanı yakaladı. Ayrıca Nürnberg Konsolosu Ülker Erçetin, Fürth Belediyesi Meclis üyeleri Ayhan Yeşil, Aydın Kaval, CHP Nürnberg yöneticileri, ADD Nürnberg yöneticileri, Kardeş Kent Dernek Başkanı Hüseyin Korer de Marmaris standını ziyaret eden isimler arasında yer aldı.

"Fürth’ün Yeri Ayrı"

Marmaris’in bu derece ilgi görmesinden çok mutlu olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Fürth’ün Marmaris için önemi olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Fürth’ün Marmaris için ayrı bir önemi var. Fürth Marmaris’in ilk kardeş belediyesi. Bu bizim için önem arz ediyor. Gelecek yıl 25’nci yılı kutlayacağız. Bunu uzun süre sağlıklı götürebilmek kıymetli.  Burada Marmaris’in tanıtımı ve bu dostluğun devamı için çalışan Fürthlü dostlarımızın emeği çok önemli, kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

Marmaris’in turizm kenti olduğunu hatırlatan Başkan Oktay, İngiliz firmasının iflasıyla turist sayısında bir miktar azalma olduğunu belirterek “Amacımız ilçemizi tanıtırken ekonomik gelişim için de daha fazla turist gelmesini sağlamak. Biliyoruz ki şimdiden attığımız her adım gelecek sezon için artı değer olacak, Marmarisimize katkı sunacak” ifadesini kullandı.

"Dostluğumuz Bakidir"

Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung’da kardeşliğin 24. yılına dikkat çekerek, dostluklarının baki olduğunu, gelecek yıl çeyrek asırlık kardeşliği geniş kapsamlı kutlayacaklarını belirtti.

 

Sitemizdeki "1 Milyon Kazanan Yarışmacı” haberine buradan ulaşabilirsiniz...