Mehmet Nil Hıdır “Muğla Sahipsiz Kaldı”

  • Nisan 3, 2020
  • 0
  • 284 Görüntüleme
Dr. Mehmet Nil Hıdır “5 yıldır Muğla sahipsiz kaldı.

Muğla AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır seçim kampanyası çerçevesinde Marmaris’te görev yapan basın mensuplarıyla Turban Yazıcı Otelde bir araya geldi. Dr. Mehmet Nil Hıdır “5 yıldır Muğla sahipsiz kaldı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ne Marmaris’e ne Bodrum’a nede Fethiye’ye gidebiliyor” dedi.
AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Nil Hıdır ve AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, Marmaris’te görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Serkan Yazıcı’ya ait Turban Palace otelde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır ev sahipliği yaptı.
Toplantıya ayrıca AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı,  Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, bir önceki dönem Ak Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı iş insanı Doğan Tugay, MHP İlçe Başkanı Kemal Kalemci, İş insanı Mustafa Karacan, İçmeler Eski Belediye Başkanı Zeki Eren, Ak Parti ve MHP İlçe yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Basın mensupları ile bir araya gelen Dr. Mehmet Nil Hıdır seçim kampanyası süresince tüm il genelindeki basın mensupları ile bu tür toplantılar yapacaklarını ifade etti.

Bakan Pakdemirli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan geliyor 
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yarın (15 Şubat Cuma), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise 22 Şubat’ta ziyaretler ile temaslarda bulunmak üzere Muğla’ya geleceğinin bilgisini verdi. Yerel seçimlerle birlikte Muğla ve Marmaris’in AK Parti belediyeciliğine kavuşacağına inançlarının tam olduğunu kaydeden Kadem Mete “Halkımıza en iyi şekilde hizmet etmek ve Muğla’nın hakettiği yere gelmesi için hizmete talibiz” dedi
Muğla Sahipsiz Kaldı
Toplantının ev sahipliğini yapan AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı DrMehmet Nil Hıdır, Muğla’nın 5 yıldır adeta sahipsiz kaldığını ifade ederek “Biz hizmete talibiz. 30 yıldır yaşadığım Muğla’da gerek il başkanlığım gerekse Muğla Milletvekilliğim döneminde parti gözetmeden her here hizmet etmeye çalıştık. Şimdi bu hizmeti Büyükşehir belediye başkanı olarak yapmak istiyorum. Biz AK Parti’nin başarılı belediyecilik anlayışını Muğla’ya getireceğiz. CHP’nin başarısız belediyecilik anlayışını Muğla’da ortadan kaldıracağız. Aynı siyasi partiye mensup belediye başkanları milletin önünde kavga etmez. Başkan Osman Gürün’e yaptığım nezaket ziyaretinde kendisi  ‘3 yıldır Marmaris’e, 2 yıldır Bodrum’a ve Fethiye’ye gidemiyorum’ dedi. Zabıtalarına, arabalarına kötü davranıldığını iletti. Bir Büyükşehir belediye başkanı Muğla’ya sahip çıkmalı. Muğla sahipsiz. Biz Muğla’ya sahip çıkacağız”
Herkesi Kucaklayacağız
“Seçildiğimizin sabahında parti rozetini çıkartarak bütün ilçeleri bütün renkleri kucaklayan bir yönetim anlayışı içinde olacağız. Seçilmiş arkadaşlarımızla beraber görevimizi yapacağız. Geçen uzun zamana rağmen muhtarlarımızın da katıldığı bir toplantıda yaptığımız hizmetlerle bizi unutmadığını gördük. Gittiğimiz yerlerde bu samimiyetin karşılığını görüyoruz. Basın mensubu arkadaşlarımıza gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ediyorum. Atalarımız çok güzel söylemiş ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ İş yapanları değerlendirirken mensup olduğu siyasi partiyi muhakkak göz önüne alacaklar. Demokrasimizin en güzel unsuru çok partili sistem çalışıyor. Her beş yılda bir bayram havasında geçen seçim süreçleri yaşıyoruz. Marmaris ve Muğla’nın sorunları AK Belediyecilikle çözülecek. Muğla’nın özvarlığını, turistik değerlerini, köylerimizdeki ekolojik tarımı tanıtma planımızı,  gelecek nesilleri düşünerek şekillendireceğiz. Kavgacı bir siyaset yapmayacağız. Partili partisiz tüm vatandaşlarımızla kucaklaşacağız. Ak Partili belediyeler, kimseyi, hiçbir yeri ayırmadan, ötekileştirmeden vatandaşa hizmet için uğraş veriyor. Biz de hiç şüpheniz olmasın, öyle yapacağız. Muğla sahipsiz, şimdi biz Muğla’ya sahip çıkacağız. Muğla’nın 2023’e çok daha güzel şartlarda girmesini istiyoruz.
12 Ay Turizm Uzak Değil
Toplantıya katılan AK Parti Marmaris Belediye Başkan adayı Serkan Yazıcı ise Marmaris’in termal ve spor turizmi ile 12 ay boyunca turizm şehri olacağını ifade ederek “Devletin ve büyükşehirin bütün olanaklarından faydalanmamız lazım. Çok iyi çalışma yapılmalı. Biz kendi tesisimizde bu termal suyu bulduk. Devlet desteği ile çok daha derinlere kazı yaparak kaynağın çoğalması sağlanabilinir. En büyük avantajımız suyun bulunması ve suyun iyileştirici, şifalı olması. Bu su talep edilen otellere verilebilir. Bütün Marmaris bundan faydalanmalı. 12 ay turizme ulaşmak Marmaris için uzak değil. Turunç için gerekli çalışma yapılarak bir tünel ile o bölgede daha verimli kullanılabilinir” şeklinde konuştu.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir