Mehmet Baysal görevi Mutlu Ayhan’a bıraktı.

Mehmet Baysal görevi Mutlu Ayhan’a bıraktı.
Marmaris Ticaret Odası Başkanlığını yürüten Mutlu Ayhan Marmaris Ticaret Odasınde yapılan seçimler sonrasında 3 yıllık süreç ile resmen Marmaris Ticaret Odası Başkanı oldu.

Marmaris Ticaret Odası Başkanlığını yürüten Mutlu Ayhan Marmaris Ticaret Odasınde yapılan seçimler sonrasında 3 yıllık süreç ile resmen Marmaris Ticaret Odası Başkanı oldu. Marmaris Ticaret Odası ilgili mevzuat gereği Yönetim Kurulu içinde yapılan seçim neticesinde tüm üyelerin oylarıyla Başkanlık görevine seçilen S. Mutlu Ayhan  “Marmaris Ticaret Odası, her zaman olduğu gibi bugünden sonra da turizmde ve ticarette bölgemize yaptığı katkıları sürdürmek için, daha önceden hayata geçirdiği projelere yenilerini ekleyerek var gücüyle çalışmaya devam edecek” dedi
31 Mart Yerel seçimleri öncesinde CHP Marmaris Belediye Başkan Aday Adayı olan Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal’ın görevinden ayrılması sonrasında , yerine yönetmelik gereği en yaşlı başkan yardımcısı sıfatıyla başkanlık görevine getirilen S. Mutlu Ayhan yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrasında resmen Marmaris Ticaret Odası Başkanı olarak seçildi. 
Geçtiğimiz Kasım ayında ek madde ile yönetmelikte değişiklik yapılarak “seçimi kazanamayan Oda Başkanı’na görevine dönme hakkı” tanınırken, Resmi seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte daha önce başkanlık görevini yapan Mehmet Baysal’ın göreve geri dönmeme kararı almasının ardından, Oda Yönetim Kurulu üyeleri arasında yapılan seçim sonucunda Başkanlık görevini yürüten S. Mutlu Ayhan kalan 3 yıl süre için resmi olarak Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. 
 Başkan Ayhan, seçim sonucu tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek; “Bugüne kadar Odamıza katkısı bulunan tüm eski Oda Başkanları ve Meclis Başkanlarımıza, Meclis, Meslek Komitesi ve Oda personelimize, tüm üyelerimiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Yönetim Kurulu üyelerimizin güvenini boşa çıkarmamak ve Odamızı bölgemizin en başarılı Odası haline getirmek için, daha önceden olduğu gibi hep birlikte azimle çalışmaya devam edeceğiz. Marmaris Ticaret Odası, her zaman olduğu gibi bugünden sonra da turizmde ve ticarette bölgemize yaptığı katkıları sürdürmek için, daha önceden hayata geçirdiği projelere yenilerini ekleyerek var gücüyle çalışmaya devam edecek. Sezonun başlamasıyla birlikte Marmaris’in turizm sezonundan en verimli şekilde yararlanması ve tüm üyelerimizin bu sezonu başarılı ve kazançlı bir şekilde geçirmesi için Yönetim Kurulu olarak çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” dedi
Her göreve hazırız
Marmaris Ticaret Odasının en genç başkanı olma ünvanını da alan Mutlu Ayhan Marmaris’e hizmet etmek için daha çok çalışacaklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü “Millî Mücadelemizin 100. Yılını kutladığımız bu dönemde, Ulu Önder Atatürk’ün ilkelerini şiar edinerek, ülkemizin kalkınması ve ekonomimizin gelişmesi için üstümüze düşen her türlü vazifeye hazırız. Odamızın daha istikrarlı ve başarılı bir ivme kazanmasına katkı sağlamaya, dünya standartlarında bir hizmet kalitesi oluşturmaya devam edeceğiz. Ben ve Yönetim Kurulu üyelerimiz; Marmaris’imizin markalaşması ve turizminin gelişmesi adına azimle çalışarak, turizmin gözbebeği ilçemizin daha başarılı bir seviyeye gelmesi için yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Hizmet kalitemiz ve misyonumuz gereği, Oda üyelerimize olan sorumluluklarımızı her zaman ön planda tutacağız. İlkemiz; Marmaris Ticaret Odası olarak iş birliği ve bütünlük içinde ülkemiz ve Marmaris için hizmet etmektir.Bu bağlamda beni bu göreve layık gören Yönetim Kurulu Üyelerimize, Meclis Başkanımız ve Meclis üyelerimize kıymetli destekleri için tekrar teşekkür ederim”
Mutlu Ayhan’ın Marmaris Ticaret Odası Başkanı seçilmesi nedeniyle  boşalan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine ise Ömer Erden seçildi. Erden görevini, Başkan Yardımcısı Özgür Dervis ile birlikte yürütecek. Yönetim Kurulu’nda yer alan diğer isimler şöyle; Enis Bilgiç, Görkem İnal, İbrahim Tekin, Mustafa Kodaman, Onur Tokmak, Özgecan Çetinkaya.  
Öte yandan Marmaris Ticaret Odası Başkanlığı görevini 2009 yılında ki oda seçimlerinde kazanan ve 10 yıldır başarılı bir şekilde yürüten Mehmet Baysal’ın göreve dönme hakkı bulunurken, ticari işlerinin yoğunluğu nedeniyle göreve geri dönmediği edinilen bilgiler arasında.