Mavi Turda Bodrum Düşüşte Bozburun Zirvede

  • Eylül 23, 2020

Bu Yaz Mavi Turda Bozburun’a Talep Arttı

Türkiye’nin tekne kiralama platformu viravira.co, 2020 yazının verilerini açıkladı. Buna göre, Bodrum’a talep azalırken, Bozburun, Fethiye ve Göcek 2020 yazının yıldızı oldu..  Bu bölgelere ek olarak Datça, Selimiye ve Marmaris de rağbet gören bölgeler arasında yer aldı. Yunanistan çıkışının olmaması nedeniyle Bodrum’a gelen taleplerde geçen yıla oranla düşüş yaşandı. viravira.co verilerine göre; kullanıcılar tekne tipi olarak sırasıyla en çok gulet, yelkenli, katamaran ve motoryat tercih ederken pandemi ile birlikte kalabalık grupları alabilen tekneler yerini 4-12 kişi kapasiteli teknelere bıraktı.

Hijyen Endişesi Tekneye İlgiyi Artırdı

Yaz sezonu verilerini değerlendiren viravira.co CEO’su Baran Yıldırım, “Koronavirüs salgınının ardından hayatlarımız baştan sona değişti. Salgın nedeniyle geleneksel tatil anlayışı da tamamen değişmiş durumda. Sezonu değerlendirdiğimizde salgın yüzünden kullanıcıların klasik tatil alternatifleri yerine, daha korunaklı ve tanıdığı, bildiği kişilerin bulunduğu tekne tatilini tercih ettiğini görüyoruz. Pandemi sürecinde seyahat ve sokağa çıkma yasaklarına rağmen binden fazla misafirimizin kiralamasına aracılık ettik ve teknelerimiz genellikle haftalık olarak kiralandı. 2016’da kurulduğumuz günden bu yana açılan hesabın iki katından fazlası 2020 sezonunda açıldı. Bu sezon ciromuzda yüzde 60, kullanıcı sayımızda ise yüzde 290 artış yaşadık. Ayrıca geçen sezona oranla Türkiye’deki tekne sayımız yüzde 73 artarken, site trafiğimiz yüzde 133, sitede geçirilen süre ise yüzde 71 oranında artış gösterdi” dedi.

Tekne Tatili İçin En Uygun Dönem Başladı

Yıldırım, “Eylül ayında olmamıza rağmen teknelerin doluluk oranlarının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle uygun fiyatlı 4-12 kişilik tekneler neredeyse tamamen dolmuş durumda. Yat turizmi Ekim ayının sonuna kadar devam ediyor. Özellikle 15 Eylül – 15 Ekim tarih aralığını tekne tatili için en uygun dönem olarak görüyoruz. Tekne kiralamak isteyenler için bu yaz çok fazla talep gören yüzde 10 indirim kampanyası ise hala devam ediyor” diye konuştu.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Tolgshow Marmaris'te

viravira.co Hakkında

2016 yılında kurulan viravira.co tekne sahipleri ile tekne kiralamak isteyenleri bir araya getiren, Türkiye’nin yüzde yüz online, ilk ve tek tekne kiralama platformudur. Yat kiralama sektörünü bir çatı altında toplayan, sektörün şeffaflaşması ve daha güvenli hale gelmesi konusunda da önemli adımlar atan firma, kurulduktan kısa süre sonra tekne sayısı, ciro, trafik ve görünürlük anlamında sektörün lider oyuncusu oldu. Akdeniz çanağı başta olmak üzere 41 ülkede demirli 11 bin tekneyi bir araya getiren viravira.co, Türkiye’de bulunan ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli 1.900 civarı yatın yüzde 60’dan fazlasını sistemine dahil etti. Bu tekneleri Turkcell Platinum, Miles&Smiles ve HOPİ gibi sadakat platformlarında, sosyal mecralarda ve arama motorlarında ön plana çıkaran viravira.co, deniz turizmini, seyahat edenler için önde gelen tatil seçeneği yapmak ve onların tekne sahipleri ile güvenli ve kolay bir şekilde iletişime geçebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Basın Bülteni

Fotoğraf (Bozburun): Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir