MARYAD’dan ilk karma sergi

  • Nisan 3, 2020
  • 0
  • 340 Görüntüleme

Marmaris Kadın Ressamlar ve Yazarlar Derneği (MARYAD) 1. Karma sergisi Marmaris Belediyesi Kültür Merkezinde açıldı. 2 si çocuk 9 ressam, 7 yazar, 6 El sanatları sanatçısı ve 1 heykeltıraş olmak üzere 23 sanatçı tarafından açılan 1. Karma sergi Marmarisli sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılışına Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner, CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay, AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı ve çok sayıda sanatsever katıldı. Belediye Başkan Adayları sanatçıların yapmış oldukları eserleri tek tek incelerken yazarlarla sohbet edip kitapları hakkında bilgi almayı da ihmal etmediler. Belediye Başkan Adayları Serkan Yazıcı ve Mehmet Oktay sanata olan ilginin yükselmesi için seçildikleri takdirde daha çok sanatsal çalışmanın destekleneceği mesajını sanatçılara verirken her iki belediye başkan adayı sergide bulunan eserlerden beğendiklerini de satın aldılar. Sergi sırasında kısa bir süre sohbette eden Mehmet Oktay ve Serkan Yazıcı seçim çalışmalarında birbirlerine başarı dilediler.
MARYAD Başkanı Oya Dirikcan çok yeni bir dernek olmalarına rağmen ilk karma sergilerinin büyük ilgi görmesinden son derece mutlu olduklarını ifade ederek “Dernek olarak üyelerimiz arasında bir çok etkinlik düzenledik. Türk edebiyatına önemli eserler veren büyük yazarlarımız ve şairlerimiz için özel geceler düzenliyoruz. Fakat üyelerimiz arasındaki sanatçı arkadaşlarımızın katılımı ile karma sergimizi ilk kez açtık. Umarım Marmaris’te sanat çalışmalarına bizde elimizde geldiğince destek olur ve ilçemizin sanatsal açıdan gelişmesini sağlarız.
21 Mart tarihine kadar açık olacak MARYAD 1 Karma Sergisi Marmaris Belediyesi Kültür Merkezinde vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir