MARYAD 1. YAŞINDA!

MARYAD 1. YAŞINDA!
MARYAD - Marmaris Kadın Ressamlar ve Yazarlar

MARYAD 1 Yaşında!

Marmaris Kadın Ressamlar ve Yazarlar Derneği 1.yaşını, 2. Karma sanatlar sergisi ile kutluyor.

Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi, Uğur Mumcu Salonu’nda 20 Aralık Cuma günü saat 17.30’da çok sayıda davetlinin katılımı ile açılış kokteyli yapılan sergi, 26 Aralık Perşembe gününe kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. Sergi açılışına Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’da katıldı.

Marmarisli Kadın Sanatçılar MARYAD’ta Birlik Oldu

Sergi ile ilgili bilgi veren MARYAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Dirikcan “Derneğimizin birinci yılında 2. Karma sanatlar sergimizi açmış olmanın sevincini yaşıyoruz. Sergimize katılan sanatçı arkadaşlarımıza ve siz sanatsever dostlarımıza sonsuz teşekkürler.Derneğimiz atölyesinde resim, ahşap boyama ve örgü atölyesi çalışmaları yapıyoruz. El sanatları ile ilgilenen sanatseverler atölye çalışmalarımıza katılabilirler.

“Analı Kızlı” Sadece Yemek Değil Sanatın da İsmi Oldu!

Bu sergide ayrıca ben, kızım ve torunum bir hayali gerçekleştirebilmenin mutluluğunu paylaşıyoruz sizlerle. Analı kızlı hayalimiz gerçek oldu. Analı kızlı masallar serimizin 1. kitabı olan Umayana ve Dünya’nın koruyucuları isimli kitabımız demo baskısıyla kitapsever çocuklarımızla buluşuyor. Biz resimledik biiz yazdık. Umarım kısa zamanda kitabımızı yayınlatarak sizlere imzalayabilme şansımız da olur dedi.

Sergide Kimler Var?

MARYAD 2. Karma Sanatlar Sergisi’ne Asya  Dağsu Berme, Çağın Berme, Leyla Baloğlu Mehmet Korkmaz, Oya Dirikcan, Recep Özgür, Victoria Tekelioğlu resimleriyle, Esra Doğan, Esin Erol, Halime Egeli Akar ve Nermin Işık el sanatları ürünleriyle, Burkay Şahin fotoğraflarıyla,  Didem Meram, Gül Özmetin, Hatice Altunay ve Nermin Şahin kitapları ile katılırken MARYAD resim atölye çalışmalarına devam eden 6-14 yaşları arasındaki 20 çocuk ressam da tuval üzerine akrilik çalışmaları ile katıldı.