Marmaris’ten İmamoğlu’na tam destek

AK Partinin itirazları sonrasında Yüksek Seçim Kurulunun aldığı karar ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal edilmesi tüm yurtta olduğu gibi Marmaris’te de tepki ile karşılandı. CHP Marmaris İlçe Teşkilatı seçimin iptal edilmesi ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Atatürk meydanında yapılan basın açıklamasına çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. CHP Marmaris İlçe teşkilat Başkanı Fatma Gebeş Çimen tarafından okunan basın açıklamasına Çimen “İstanbul seçiminde oy kullanma hakkı olan Marmaris’li hemşehrilerimizin 23 Haziranda oy kullanmak için İstanbul’a ulaşım masrafını parti olarak karşılayacağız” dedi.
31 Mart yerel seçimlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı oylarında usulsüzlük olduğu gerekçesi ile AK Parti tarafından YSK’ya itiraz edildi. Yapılan itirazların değerlendirilmesi sonrasına YSK İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarını iptal etti. Alınan karar başta CHP olmak üzere ülke genelinde tepki ile karşılandı. Marmaris CHP İlçe Başkanlığı da bu konuda bir basın açıklaması yaptı. Atatürk Meydanında yapılan Başın açıklamasını okuyan İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen açıklamasına “ 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye’nin pek çok yerine ve Marmaris’e bahar geldi. Bu seçimler umutlarımızın yeniden yeşermesine, yıllardır baskı ve yasa tanımaz tavırları ile ülkenin dengelerini bozanların gidebileceğine olan inancın artmasını sağladı. Halkın bu coşkusu onları endişelendirdi. Seçimi iptal ettirmek için zaten büyük darbeler alan demokrasiyi, hukuku ayaklar altına aldılar. Ve ne yazık ki bunu Yüksek Seçim Kurulu eli ile yaptılar.Ekonomistlerin söz birliği ile yaptığı tüm uyarılara rağmen zaten bozuk olan ekonomik göstergeler bile onların iktidar hırslarını engelleyemedi. Yoksul halk kesimlerinin sıkıntılarının daha da artacak olması umurlarında olmadı” dedi
 
CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen sözlerini şöyle sürdürdü  “Aynı sandık kurulları ile Cumhurbaşkanlığı ve referandum seçimi yapan YSK, hiçbir hukuki dayanağı olmayan nedenlerle İstanbul’da sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmiş, evlere şenlik bir karar vermiştir.
Sayın Ekrem İmamoğlu’nun çalışanlarına “Siz İstanbul’a hizmet edeceksiniz, adama, vakıflara, cemaatlere hizmet etmeyeceksiniz. İstanbul’a hizmet dönemi başlıyor.” Sözlerinden sonra saldırıların artması ilginçtir.
2002’den beri ülkeyi yöneten anlayış özellikle İstanbul seçimlerinin iptali ile kendi içinde de çatırdamaya başladı. Demokrasi naraları atan iktidar partisi ve tayfası 7 Haziran seçimlerinde mühürsüz oyların kabulünden sonra İstanbul seçimlerini de iptal ettirerek meselenin demokrasi olmadığını, iktidarlarını kaybetme korkusu olduğunu herkese gösterdi. Çıkar üzerine kurulu bir partinin son çırpınışlarını İstanbul seçimlerinin iptali sürecinde tüm yurttaşlarımız izledi. Ellerinde hiçbir delil olmadan bavullarla poz veren, Büyükçekmece’de kanunsuzca girilmedik ev bırakmayan anlayış sandıkta en büyük tokadı vatandaştan yiyecek, 23 Haziran seçimleri de bu iktidarın kaybetmeyi alışkanlık haline getirdiği bir seçim olacak. Sayın Ekrem İmamoğlu ile demokrasi 23 Haziran’da yeniden kazanacak ondan sonra “Her şey çok güzel olacak.”
Parti meclisimiz toplandı. Birkaç gün içinde yapılacak il başkanları toplantısından sonra ortaya çıkacak program çerçevesinde İstanbul’da seçim çalışmalarına destek olunacaktır. CHP Marmaris İlçe Örgütü olarak; İlçe yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları, mahalle örgütleri ve tüm gönüllü parti üyeleri ile birlikte İstanbul seçim çalışmalarında görev almaya hazırız. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapacağımız duyurular ile çalışmalara katılmak isteyenlere çağrıda bulunulacak, özellikle seçim tecrübesi olan arkadaşlarımız ve gönüllülerimizi İstanbul’a götüreceğiz. İstanbul seçiminde oy kullanma hakkı olan Marmaris’li hemşehrilerimizin ulaşım masrafını da karşılayacağız. Bu seçim artık bir yerel seçim değil, demokrasi mücadelesidir”