Marmaris’teki Yaban Domuzları Evcilleşiyor Mu?

  • Ağustos 17, 2020
  • 0
  • 834 Görüntüleme

Bambaşka Bir Yaban Domuzu Haberi!

Marmaris’teki yaban domuzları, özelikle koronavirüs salgınıyla birlikte çok sayıda habere konu oldu. Sürü halinde sokaklarda gezen, çöp konteynırlarında yiyecek arayan, evlerin bahçelerine, parklara giren, plaja kadar inen, vatandaşın verdiği, belediye çalışanlarının bıraktıkları besinleri yiyen yaban domuzları, gerek sosyal, gerekse yazılı ve görsel medyada defalarca yer buldu. Marmaris Life okuru ve takipçilerinden Haldun Ercan’ın whatsapp’tan bize ulaştırdığı görüntü ise konuyu bambaşka bir aşamaya taşıyacak cinsten.

Evcilleşiyorlar Mı?

Videoda, Haldun Ercan’ın ikamet ettiği  Aktaş mahallesinde, evinin yakınındaki ormanlık alandan gelen ve aylardır beslediği yaban domuzlarını dokunarak sevdiği anlar da görülüyor. Doğa ve hayvansever kişiliğiyle  tanınan Ercan ile ormandan gelen konuklarının arasında geçenler, “yaban domuzları evcilleşiyor mu?” sorusunu akıllara getiriyor..

Ercan, görüntüler hakkında konuşurken şunları söyledi:  “Aylar önce bıraktığım yiyecekler için geliyorlar, yaklaştığımda kaçıyorlardı. Daha sonra kaçmamaya başlayınca, yiyeceklerimi ellerimle, yakınıma, önlerine atmayı denedim, oldu.. Son olarak, videoda gördüğünüz gibi, yiyeceklerini vermeden önce kendilerine dokunmama, onları sevmeme izin vermeye başladılar”

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir