Marmaris’teki Evsizlere Kaymakamlık Kucak Açtı

  • Ocak 4, 2021
  • 0
  • 323 Görüntüleme

Artık Yatacak Yerleri, Yiyecekleri Yemekleri Var

Marmaris Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla harekete geçerek ilçedeki evsiz ve kimsesizlere kucak açtı. Çeşitli sebeplerden dolayı evlerinden kopup, sokaklara düşen, yardıma muhtaç vatandaşlar, güvenli ve sıcak yaşam alanlarında misafir edilmeye başlandı.

Vakıf personeli, belediyeye ait tesiste hazırlanan tek kişilik odalarda ağırlanan evsizlere, sıcak yemek servisi de yapıldığı ifade edildi. Böylelikle, pandemi sürecinde hem kendileri hem de başkalarının sağlığı açısından tehdit oluşturmalarının da önüne geçildiği kaydedildi.

Kendilerine sağlanan imkanlardan memnuniyet duyduklarını belirten muhtaç bir vatandaş,  duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi:

 Artık Üşümüyoruz

“Soğuk havalarda sokakta kalıyorduk. Sokakta kaldığımız her gece bizler için çok zor ve tehlikeliydi. Artık geceleri üşümüyor, virüs bulaşacak mı diye korkmuyor ve güvenli bir ortamda karnımızı doyuruyoruz. Bizlere el uzatan başta Kaymakamımız Ertuğ Şevket Aksoy olmak üzere tüm yetkililere bize sahip çıktıkları için teşekkür ediyoruz.”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Depremle Sarsıldı

Murat ERSAN/Marmaris Lİfe

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir