Marmaris’teki Dev Organizasyon İçin Geri Sayım

  • Eylül 15, 2020
  • 0
  • 128 Görüntüleme

Ralli İçin Seyirci Alanları Oluşturulmayacak

2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası 5. yarışı Türkiye Rallisi, 19 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobilin katılımıyla 18-20 Eylül tarihleri arasında Marmaris’te gerçekleştirilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerine alınan, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından organize edilen Ralli için geçtiğimiz yıllardaki gibi seyirci alanları oluşturulmayacağı belirtildi.

TOSFED’in internet sitesinde yayınlanan basın bültenine göre, son iki yıldır ‘ülkemizin ev sahipliği yaptığı en büyük spor organizasyonu’ olan Türkiye Rallisi’ne bu yıl T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Spor Toto da katkı sağlıyor. AVIS, Grand Yazıcı Club Turban, Turk Yacht, Pilotcar, Ahu Hastanesi, Marmaris Belediyesi, Marmaris Ticaret Odası, Mr.No Dardanel, Auto Club ve  Fora ve B-Good ise sponsorluk yapıyor.

Ralli 155 Ülkede Yayınlanacak

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın da ilk iki yarışına ev sahipliği yapacak olan ralli, 155 televizyon kanalından canlı yayınlarla tüm Dünya’ya ulaştırılacak.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Şehir Mezarlığı’nda Ağaç Devrildi, 4 Mezar Zarar Gördü

Startı Atatürk Meydanı’nda Verilecek

Ralli 18 Eylül Cuma günü Marmaris Atatürk Meydanı’ndaki start seremonisi ile başlayacak. 707 kilometre uzunluğundaki zorlu ralli, 3 gün boyunca Marmaris ve Datça bölgelerindeki 12 özel etapta gerçekleşecek. Ralli yaşanacak mücadelenin ardından 20 Eylül Pazar günü Asparan’da yer alan servis parkta ödül töreni ile son bulacak.

Seyirci Alanları Olmayacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID 19 pandemisi nedeni ile Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün seyircisiz olarak izin verdiği rallide, geçtiğimiz yıllardaki gibi seyirci alanları oluşturulmayacak.

Bültende  TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, bir kez daha ülkemizin gücünü tüm Dünya’ya göstermek için hazır olduklarını belirtti. Ayrıca bültende Eren Üçlertoprağı’nın  “Pandemi döneminde ülkemizde yapılan bu büyük organizasyon için, ekip olarak uzun süredir aralıksız çalışıyoruz” dediğine yer verildi.

Fotoğraf: TOSFED

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir