Marmaris’te Yol Kenarında Yangın Çıktı

  • Temmuz 30, 2020
  • 0
  • 291 Görüntüleme

Marmaris’te Çıkan Yangın, Ormana Sıçramadan Söndürüldü

Marmaris’te Datça kara yolunun birkaç metre yakınında otluk alanda saat 15.00 sıralarında çıkan yangın, ormana sıçramadan söndürüldü.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, arazözlerin yanısıra Marmaris’ten kalkan helikopterin de müdahale ettiği yangının ormana zarar vermeden kısa sürede söndürüldüğü bildirildi.

Ersan: Magandaları İhbar Edin

Öte yandan, alevlerin kara yolunun yanı başında çıkması, yangındaki insan kusuru şüphesini arttırdı. Marmaris Çevre Gönüllüleri Sözcüsü Murat Ersan, motorlu araçlardan atılan bir izmaritin yada kavurucu sıcakta adeta ‘ateşlendirci’ etki gösteren cam materyallerden kaynaklanmış olabileceğine dikkat çekti. Murat Ersan, duyarlı vatandaşlardan seyir halindeki araçlarından dışarıya herhangi bir şey atanları 155’e ihbar etmelerini istedi. Ersan, “Araçtan dışarı çöp atmak magandalıktır.. Ben gördüğümde derhal yetkili kuruluşlara ihbar ediyorum..  Lütfen cennet Marmaris’imizin güzelliğine zarar gelmesini istemeyen herkes öyle yapsın, ihbar etsin. Kimse, Marmaris’in en büyük değerlerinden biri olan ormanlarını riske atamaz, buna müsaade etmeyelim” dedi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris’in Cennet Köşesi Başıboş Kalmasın!

Fotoğraf: Muğla Orman Bölge Müdürlüğü

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 18 =