Marmaris’te Yeni Normalleşme Adımları

  • Haziran 9, 2020
  • 0
  • 1030 Görüntüleme

İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Yeni Kararlar Aldı

Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, canlı müzik, motorlu bisiklet/ motosiklet kullanımı ile seferlerine başlayan  ticari tekneler, yatlar, tenezzüh tekneleri, günübirlik tur yapan turizm tekneleri ve guletlerde zorunlu kılınan uygulamalar hakkında bir dizi karar aldı. Oy birliğiyle alınan o kararlardan bazıları şöyle:

Canlı Müzik Dinlenebilecek

16 Mart 2020 tarih ve 4 No’lu İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile faaliyetleri yasaklanan Lokanta, restourant, kafe vb. müzikli eğlence yerlerinin, görülen lüzum üzerine   sadece müşterilerin dinlemesine yönelik olarak (dans/oyun vb. amacı dışında)  müzik yayını, canlı müzik yapabilecekler..

Motosiklete ’Aile’den  İkinci Kişi Binebilecek

06 Nisan 2020 gün ve 23 no’lu İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararının 8.maddesi “ Sosyal mesafe kuralı gereği, karayollarında motorlu bisiklet/motosiklet kullanıcılarının artçı yolcu taşımamasına” yönelik alınan kararın; görülen lüzum üzerine; “aile bireylerinin motosiklet ve motorlu bisikleti kullanması durumunda” uygulanabilecek..

Tekne Ve Yatlarda Uyulacak Kurallar

08 Haziran 2020 tarihinden itibaren ticari yatların faaliyetlerine turun kapalı grupla (aile, yakın akraba ve arkadaşlar) yapılması durumunda mevcut kapasiteleriyle, farklı kişilerden oluşan grupla yapılması durumunda kapasitelerinin yarısıyla devam edebilecek.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Terör Örgütlerinin Topraklarımızda Yeşermesine İzin Vermeyiz

Teknede Maske Ve Mesafe

Mürettebat ve farklı kişilerden oluşan grupla tur yapılması durumunda bu kişiler tarafından maske, eldiven vb. kişisel koruyucu donanım kullanılmasına ve sosyal mesafe kurallarına uyulacak (birlikte seyahat eden, birlikte konaklayan ve aynı aileden olan kişilerde aranmaz)

Misafir Kabul Edilemeyecek

Tur başladıktan sonra tur süresince yatlara, diğer teknelerden ve karadan misafir kabul edilemeyecek

 Pakette Yiyecek

Yeme içme hizmetlerinin mümkünse kapalı paketli olarak hijyen koşulları çerçevesinde, tek kullanımlık ürünler kullanılarak servis edilmesine, bulaşıkların bulaşık makinesinde yıkanmasına, atıkların geri dönüşüm kurallarına uygun olarak toplanması ve atık ünitelerine tur sonunda atılacak.

Mangal Sadece Mutfakta

Mutfak dışında teknenin başka bir bölümünde mangal vb. yemek pişirme alanı oluşturulmayacak

Açık Büfeye Dokunmak Yok

Açık büfe hizmet verilmesi durumunda servisin mutfak personeli tarafından yapılması, açık büfe ile misafirler arasında erişimi engelleyecek plastik bariyer bulundurulacak.

Kural Dosyası Düzenlenecek

Kovid-19 kapsamında yapılan tüm planlar, eğitim, temizlik ve dezenfeksiyon, uygulanan kural ve tedbirlerle ilgili tüm kayıtların dosyalanarak yapılan denetimlerde sunulmak üzere muhafaza edilecek..

Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 4 =