Marmaris’te Yemek, İçmek İçin Toplu Halde Bir Araya Gelinemeyecek

  • Aralık 28, 2020
  • 0
  • 2608 Görüntüleme

Yiyelim, İçelim Derken Virüse Davetiye  Çıkarmayalım

Marmaris’te, maske ve sosyal mesafe tedbirlerini ortadan kaldırdığı gerekçesiyle, park, mesire yeri, sahil şeridi ve benzeri kamuya açık alanlarda, piknik yapmak, ateş ve mangal yakmak, yemek, içmek gibi sebeplerle bir araya gelinmesi yasaklandı.

 

Marmaris Kaymakamlığı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, özellikle deniz kenarında, sahil boylarında piknik yapmak, çay içmek, alkol almak, ateş ve mangal yakmak gibi sebeplerle bir araya gelen vatandaşların, maske ve mesafeye ilişkin tedbirleri ortadan kaldırarak koronavirüsle mücadelede zafiyete yol açtığı, açabileceği gerekçesiyle yeni bir karar daha aldı.

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy,  başkanlığındaki kurulun aldığı söz konusu kararın metninde şu ifadeler kullanıldı:

“Bilindiği üzere koronavirüs tedbirleri kapsamında, lokanta, restoran, kafe, kafeterya gibi yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmaları tarafından hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında sadece gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 saatleri arasında ise telefonla ya da online sipariş yoluyla sadece paket servisi şeklinde hizmet sunulmasına karar verilmiştir.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Yaşam Merkezi

Virüsle Mücadelede Zafiyete Yol Açabilir

Uygulama bu haldeyken bazı vatandaşlarımızın özellikle deniz kenarında, sahil boylarında piknik yapmak, çay içmek, alkol almak, ateş ve mangal yakmak vb. sebeplerle bir araya geldikleri izlenmekte, bu durumun maske ve mesafeye ilişkin tedbirleri ortadan kaldırarak koronavirüsle mücadelede zafiyete yol açtığı/açacağı değerlendirilmektedir.

Bu çerçevede; kamuya açık alanlarda (park, mesire yeri, sahil şeridi vb.) maske ve sosyal mesafe tedbirlerini ortadan kaldırdığı gerekçesiyle;

Kamuya açık alanlarda (park, mesire yeri, sahil şeridi vb.) toplu şekilde piknik yapmak, çay içmek, alkol almak, ateş ve mangal yakmak vb. sebeplerle bir araya gelinmesinin ve yeme-içme faaliyetlerinin yasaklanmasına,

Yukarıda belirtilen hükümlere uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına;  Oy birliği ile karar verilmiştir.”

 

Fotoğraf (Arşiv). Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir