Marmaris’te Yaz’a  Soğuk ‘Merhaba’

  • Haziran 1, 2020
  • 0
  • 378 Görüntüleme

Yaz Günü Üşüyen Şaşkın Marmaris Yaşayanları: Ne Olacak Bu havaların Hali?

Marmaris Hava durumu ilçede yaşayanları şaşırtmaya devam ediyor.Dün akşam saatlerinde, Marmaris Life’ın sosyal medya hesabı üzerinden günün özetini verirken, 1 Haziran’da, yani bugün başlayacak ‘yeni normal’ dönemi göz önünde bulundurarak, “Marmaris belki de son kez bu kadar bomboş görüntülendi” başlığını kullanmıştık. Çünkü, bugün maske, mesafe ve temizlik koşullarına uymak şartıyla, tüm yurtta  şehirler arası giriş çıkış yasağı bitiyor. Restoranlar, kafeler, parklar, mesire alanları, ören yerleri, plajlar yeniden açılıyor, piknik, spor, yürüyüş, gezi  yapmak, balık tutmak serbest bırakılıyor, yatlar, tekneler denize açılıyordu. Bu sebeple Marmaris’in hareketlenmesi, kalabalıklaşması bekleniyordu.

Yaz Günü Sokakta Soğuk Duş! Marmaris Hava Durumu Karşısında Şaşkınız

Ancak,  günlük hayattaki normalleşme adımlarına, Marmaris  hava durumu ayak uydurmayınca beklenen olmadı.. Güneş adeta karantinadaydı, yüzünü göstermedi.  Yaz mevsiminin ilk günü, bulutların hakim olduğu gökyüzünden yağmur boşaldı. Hava, esen rüzgarın etkisiyle serin hatta soğuktu.

Fotoğrafı büyütmek için üzerine tıklayın

Haziran Kapıdan Baktırdı, Kazak, Mont Giydirdi!

Hal böyle olunca, aylardır kapalı olan ve bugün hareketlenmesi beklenen plajlar, kordon boyları, meydanlar, yat limanı, parklar bugün de boş kaldı. Dışarıya çıkan az sayıdaki vatandaşın da, kazaklarını hatta montlarını giydikleri, yanlarına şemsiyelerini de aldıkları göze çarptı. Sadece trafikteki yoğunluk biraz artmıştı.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Kaymakamlık, Halk Toplantılarına Tekrar Başlıyor

Ne Olacak Bu Marmaris Hava Durumu Karmaşası

Mayıs ayında hissedilen sıcaklığın 51 dereceye kadar ulaşmasına, şimdi de yaz mevsimine soğuk ve yağışlı bir günle ‘merhaba’  demenin şaşkınlığını  yaşayan Marmaris sakinleri “Ne olacak bu havaların hali?” diye sormaya başladı.  Marmaris Life ekibi, sorunun yanıtını Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde aradı. Meteoroloji’nin tahminlerine göre, Marmaris yarın da serin ve yağışlı havanın etkisinde kalacak. Sıcaklık en yüksek 24, en düşük 14 derece ölçülecek.

Güneş Yüzünü Çocuklara Gösterecek

Tüm ülkede olduğu gibi Marmaris’te de 0+18 yaş grubunun sokağa çıkma izinlerini kullanacağı Çarşamba günü ise güneş karantinadan çıkacak, gökyüzünü bulutlara paylaşacak, sıcaklık hem gündüz,  hem de gece 2 derece artacak. Parçalı bulutlu hava  hafta sonuna kadar sürecek. Cumartesi ve Pazar günleri ise bulutlar gidecek, güneş yalnız kalacak, hava daha da ısınacak, en yüksek sıcaklık 30 dereceye dayanacak. Marmaris hava durumu nihayet normal seyrine geri dönecek.

Yazı ve fotoğraflar: Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − fifteen =