Marmaris’te Vicdansızlık!

  • Mayıs 25, 2020
  • 0
  • 848 Görüntüleme

Bu Yavruya Süt Anne Aranıyor!

Marmaris’te naylon poşet içerisinde çöpe atılan yeni doğmuş kedi yavrusu, bölgedeki bir otelin çalışanı tarafından ölümden kurtarıldı..

Edinilen bilgiye göre olay, Siteler Mahallesi’nde, Grand Yazıcı Club Turban adlı otelin yakınlarında meydana geldi.

Yazıcı’nın Güvenlik Görevlisi Kurtardı

Söz konusu otelin güvenlik görevlisi, çöp atmak için gittiği koyteynırın içinde poşete konulmuş yavru bir kedi buldu. Hayvansever personel, konteynır ve poşetten çıkardığı gözleri dahi tamamen açılmamış, daha birkaç günlük olduğu anlaşılan kediyi hayata döndürdü. Minik yavruyu, kedisever bir arkadaşının evine götürdü.

Hayata Tutunması İçin Süt Anne Aranıyor

Yavruyu sahiplenen kişi, bakıp, beslenmesi hakkında bilgi almak için Marmaris Hayvan Hakları Derneği’ne (MAHAKDER) başvurdu. Dernek Başkanı Tülay Yıldız, hayvansevere yardımcı olurken, minik canlıya bir süt anne bulunması gerektiğini söyledi. Şimdi, sağlıklı büyümesi için, ölümden döndürülen yavruya acil süt anne aranıyor..
Marmaris Life’a konu hakkında açıklama yapan Tülay Yıldız, şöyle konuştu: “Sağ olsun hayvansever dostlarımız, vicdansızların kıydığı yavrumuzu ölümden kurtarmış. Ancak O’nun hayata tutunup, sağlıklı büyümesi için bir süt anneye ihtiyacı var. Yeni doğmuş yavruların, insan eliyle beslenmesi ve bakımı çok zordur.. Anne kediler, kendisinden olmayan yavruları da sahiplenir, sütünü paylaşır. Umuyor ve inanıyorum ki, yine hayvanseverlerimiz devreye girecek ve en kısa sürede süt anne bulunacaktır.”

Bu haber de ilginizi çekebilir  Bodrum'da Bahar Ralli İle Başladı

Ender TÜRKKAN/Marmaris LIFE

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir