Marmaris’te Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olacak Mı?

  • Haziran 26, 2020
  • 0
  • 651 Görüntüleme

Vatandaş Bu Sorunun Yanıtını Arıyor:

Marmaris’te Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olacak Mı?

İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda, Marmaris’teki tatilcilerin hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulduğunu dün duyurmuştuk. Konuyla ilgili gelişmeler, ilçedeki yaygın medya temsilcileri tarafından servis edilince, Türkiye’de geniş yankı buldu. Sitemizin bazı takipçileri gibi çok sayıda ilçe yaşayanı için “Marmaris‘te sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak mı, uygulanmayacak mı?” sorusunun yanıtı merak konusu oldu.

Üniversite sınavlarının yapılacağı, 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09:30 ile 15:00 arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 09:30 ile 18:30 arasında belirli istisnalar dışında ve “yumuşatılmış” haliyle Marmaris’te de sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. İlçede tatil için bulunan ve aynı amaçla gelmekte olanlar da “istisna” olarak gösterildi, kısıtlamadan muaf tutuldu. Tatilciler, plajları kullanıp, turistik ziyaretler gerçekleştirebilecek. Peki, “yumuşatılmış” kısıtlama nasıl uygulanacak?

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris'in 'Saklıköy'ü Bayır!

Sokaklarda Gezmemek Ve Maske Takmak Koşuluyla Sahile Gidebilirsiniz

Bu sabah konuyla ilgili bir yazılı açıklama yapan Ak Parti Muğla İle Başkanı Kadem Mete, “tatilcilere muafiyet”in sadece Marmaris’te değil tüm turizm kentlerinde uygulanacağının altını çizdi. Tatilcilerin kısıtlama dışında bırakılması kararının, Kültür ve Turizm Bakanı  Mehmet Nuri Ersoy’un girişimleriyle İçişleri Bakanlığı tarafından alındığını belirten Telefonda görüştüğümüz Kadem Mete, Marmaris’teki vatandaşlara kısıtlama olup, olmadığı yönündeki sorumuzu yanıtladı. Mete, Marmaris gibi üniversite sınavlarının da yapılmadığı turizm beldelerinde kısıtlamanın yumuşatılmış haliyle uygulanacağını belirterek şunları söyledi: “Elbette vatandaşlarımız sokaklarda gezmemek ve mutlaka maskelerini takmak koşuluyla sahillere gidebilecek.  Turizm hizmeti veren iş yerleri faaliyetini sürdürecek.”

Öte tandan, konuyla ilgili resmi ve ayrıntılı açıklamanın öğleden sonra yapılacağı öğrenildi.

 

Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + 2 =