Marmaris’te “Şok” Denetim!

  • Aralık 2, 2021
  • 0
  • 2013 Görüntüleme

15 noktada uygulama

Marmaris Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, 02.12.2021 Perşembe günü 15.00-17.00 saatleri arasında ilçede eş zamanlı denetim gerçekleştirdi. Marmaris’te 15 noktada ve 75 memur tarafından yapılan uygulamada polisler kask ve belge kontrolü yaptı. Marmaris’te görevli memurların yanı sıra çevre ilçelerden de destek alındı. Denetimlerin yapıldığı 2 saatlik zaman diliminde kask takmadığı için 323 kişiye ceza kesilirken, trafik sigortası ve muayenesi bulunmayan 14 araç ise trafikten men edildi.

50 bin liralık ceza kesildi

Trafik Tescil Müdürlüğüne kayıtlı 34 bin motosikletin bulunduğu Marmaris’te, “Kaskını tak, bizimle kal” sloganıyla yapılan denetim, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nün koordinesinde gerçekleşti. Uygulamaya Marmaris’te görevli polislerin yanı sıra ilçe dışından da destek ekipler geldi. Kaskını takmayan sürücülere 15 trafik puanının yanı sıra 144 lira para cezası kesildi. Muayenesi ve sigortası bulunmayan 14 motosiklet trafikten men edilirken sürücülerine de 4 bin 396’şar lira ceza yazıldı. 2 saat süren denetimler sonucunda yaklaşın 50 bin liraya yakın para cezası kesildiği bildirildi.

5 saat önce aldığı motosikletle ceza yedi!

Marmaris’in farklı noktalarında yapılan uygulamalarda kendilerine ceza yazmasına tepki gösteren vatandaşlar da oldu. Motosikletini 5 saat önce aldığını söyleyen bir vatandaş da ceza yemekten kurtulamadı. Polis memurlarına durumu açıklamaya çalışan sürücü, motorunu yeni aldığını ancak kask almaya fırsatı olmadığını söylemesine rağmen kaskı olmadığı için 144 lira ceza yemekten kurtulamadı. Uygulama sırasında kask takmadığı için ekipler tarafından durdurularak ceza yazılan bazı sürücülerin, denetim noktasından ayrılırken motosikletlerinin altından kasklarını çıkararak yollarına devam etmeleri dikkat çekti.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Depremle Sarsıldı

Kaskını takanlara teşekkür

Marmaris’teki denetimleri bizzat yerinde inceleyen Muğla İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil Denetleme Müdürü Kayhan Dadaşoğlu yaptığı açıklamada “Bizim bu uygulamalarda amacımız önleyici olmaktır. Kazalar, yaralanma ve ölüm olmasın diye bu denetimleri yapıyoruz. Bizim 5 kırmızı çizgimiz var. Yayaların geçiş üstünlüğü, alkol, cep telefonu, emniyet kemeri takmak ve motosiklet sürücülerin kask takması. Trafikte güvenlik hayat tek bir harekete bakar. Amacımız ceza kesmek değil, sürücüleri bilgilendirmek, uyarmaktır. Sürücülerimize yönelik denetimlerimiz sıklıkla devam edecektir” şeklinde konuştu. Dadaşoğlu ayrıca uygulama sırasında trafikte kask takan sürücülere teker teker teşekkür etti.

Uygulamalar devam edecek

Muğla, Menteşe, Milas, Bodrum, Köyceğiz, Ortaca, Fethiye ve Yatağan ilçelerinden denetimler için Marmaris’e desteğe gelen trafik ekipleri de denetimler sırasında kask takan sürücülere teşekkür etti. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri Komiser Barış Havsalı, ilçedeki denetimlerin bundan sonra daha sık yapılacağını ve sürücülerin bu konuda hassasiyet göstererek kurallara uymaları gerektiğini belirtti.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir