Marmaris’te Pazartesi Sendromu

  • Mayıs 31, 2020
  • 0
  • 492 Görüntüleme

Marmaris 1 Haziran 2020 Pazartesi Tarihi İtibariyle Yerli Turistleri Ağırlamaya Başlıyor! Buyurun Gelin Ama Maskeli, Mesafeli ve Hijyenik Olun!

Normalleşme sürecinin en büyük  adımlarından biri 1 haziran 2020 pazartesi günü yani yarın atılıyor.. Maske, mesafe ve temizlik koşullarına uymak şartıyla, tüm yurtta  şehirler arası giriş çıkış yasağı bitiyor, restoranlar, kafeler, parklar, mesire alanları, ören yerleri, plajlar yeniden açılıyor, piknik, spor, yürüyüş, gezi  yapmak, balık tutmak serbest bırakılıyor, yatlar, tekneler yeniden denize açılıyor. Ancak tüm bunların özellikle güneydeki tatil merkezlerinde yoğunluk oluşturmasından endişe ediliyor. Marmaris 1 haziran 2020 pazartesi günü başlayacak olan normalleşme sürecine geçiş için gerekli tüm hazırlıklarını tamamladı. Bu süreçte Marmaris, uyulması gereken kurallar ve alınması gereken tedbirler konusunda son derece kararlı bir duruş sergiliyor.

Akın Endişesi Denetimleri Arttırdı

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere büyükşehirlerden gelenlerin akınına uğraması beklenen beldelerde, yerel yöneticiler koronavirüs kapsamında alınan tedbirlere aykırı davranışların önlemek amacıyla harekete geçti. Muğla ve ilçelerinin girişlerinde,  1 Haziran’ın ilk dakikalarından itibaren denetimlerin sıklaştırılacağı bildirildi.

Maskesiz Gelmeyin

Marmaris’te de, pandemi süresince titiz ve disiplinli uğraşlarıyla dikkat çekip, takdir toplayan  Kaymakamlık, ilçeye gelecekler için uyarı broşürü  hazırlattı. İlçede 13 Mayıs’tan bu yana maskesiz dışarı çıkmanın yasak olduğu hatırlatıldı, “Maskenizi takınız, sosyal mesafenizi koruyunuz, hijyen kurallarına uyunuz” çağrısı yapıldı. Broşürlerin, ilçe girişinde Marmaris’e geleceklere dağıtılacağı öğrenildi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Sen Ağlama Efe’m!

Tereddütsüz Ceza Yersiniz

Söz konusu broşürde, maskesiz sokağa çıkan ve belirtilen önlemleri ihlal edenler hakkında, ilgili kanun gereği 782 TL’den 30180 TL’ye kadar para cezasının tereddüt etmeden uygulanacağı vurgulandı.  Kurallara uymayanların Kabahatler Kanunu’na göre de ayrıca 392 TL’lik cezalandırılabileceğine dikkat çekildi.

Marmaris 1 Haziran 2020 Pazartesi İçin Hazırlıklarını Tamamlıyor

Öte yandan Marmaris 1 haziran 2020 tarihinden itibaren  açılacak mekanlar ve alanlarda son hazırlıkları tamamlamak ve koronavirüs salgını ile mücadele hususunda uyulması zorunlu olan kurallara uygun hale getirebilmek için hummalı çalışmalar yürütüldüğü göze çarptı. Denizdeki karantinanın da sona ermesiyle tekneler, ilk yolcularını alacakları yat limanlarına demir attı.

Marmaris Life

Fotoğraflar: Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

MARMARİS’İ BİR DAHA BÖYLESİNE BOMBOŞ GÖREMEYEBİLİRSİNİZ

(Fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayınız)

 

 

 

 

 

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 2 =