Gözümüzün Önündeki Pası Silin!

  • Haziran 14, 2020
  • 0
  • 1273 Görüntüleme

Bu Paslı Manzara Marmaris’e Yakışmıyor!

Marmaris’te, hem de ilçenin göbeğinde, 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda, engellilerin tekerlekli sandalyelerinin akülerini doldurabilmesi amacıyla yaklaşık 5 yıl önce oluşturulan istasyon, bakımsızlıktan kullanılmaz hale geldi, pas içinde kaldı..

Tarih 26 Aralık 2015, Marmaris 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda engellilerin tekerlekli sandalyelerinin akülerini ücretsiz doldurabilmelerini sağlamak amacıyla “engelli aracı şarj istasyonu” oluşturuldu.

Törenle Açıldı!

Marmaris Engelli Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği’nin (MENDER), talebi doğrultusunda Marmaris Belediyesi tarafından istasyonun açılışı için tören bile düzenlendi. Dönemin Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve MENDER Başkanı Şennur Ünlü açılışı yaptı.

Şimdi Kullanılmaz Halde, Pas İçinde!

Gel zaman, git zaman, koronavirüs salgınının yakın zaman öncesinde Marmaris Life ekibinin gözüne istasyonun son hali takıldı. İşleyişini sağlayan her türlü aksanı devre dışı kalmış, dört bir tarafı paslanmıştı. “Pandemi dönemi” diyerek konuyla ilgili görüşlerimizi, haberlerimizi paylaşmayı ertelemiştik. Ancak, malum artık ‘normalleşme’ dönemine girildi. Artık, “Biz de normalleşelim, görevimizi yerine getirelim, yaptıkları hakkında bilgi veren kurumları, yapmadıkları, görmedikleri konular hakkında uyaralım” istedik.. Habere ekli fotoğraflar bugün saat 18.20 sıralarında çekildi. Ve gördüğünüz gibi “engelli aracı şarj istasyonu” hala kullanılmayacak halde, pas içinde.. Ne zamandır durum böyle bilinmez.. Ama, ortada bir gerçek var, ilçenin göbeğindeki, 19 Mayıs Gençlik Meydanı’ndaki  bu manzara, Marmaris’e yakışmıyor.. İlgili ve yetkililerin en kısa sürede gereğini yapacağını umuyoruz.. Takipçisi olacağız..

Bu haber de ilginizi çekebilir  Camilerde Yeni Normalleşme Adımı

Marmaris Life

Fotoğraflar: Ender TÜRKKAN

Fotoğrafları Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 4 =