Marmaris’te madde bağımlılığı ile mücadele 

Marmaris’te madde bağımlılığı ile mücadele 
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulunun 2019 yılı kararları çerçevesinde  Marmaris İlçe Sağlık Müdürlüğü   ve Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla Marmaris’te bulunan  Liselerde  “Bağımlılıkla mücadele” eğitimleri  düzenlendi.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulunun 2019 yılı kararları çerçevesinde  Marmaris İlçe Sağlık Müdürlüğü   ve Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla Marmaris’te bulunan  Liselerde  “Bağımlılıkla mücadele” eğitimleri  düzenlendi. İlçe Sağlık Müdürlüğünün sigarayı bırakmaya çalışanların desteklenmesi ve pasif içiciliğin ortadan kaldırılması amacıyla 2019 Yılının Mart ve Nisan aylarında Marmaris’te eğitim veren sekiz liseyi kapsayan eğitim çalışması yapıldı. Yaklaşık 2000 öğrenci ve çok sayıda eğitimci ile bilgi paylaşımında bulunan Marmaris İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri gençlere madde bağımlılığı hakkında detayı bilgiler vererek madde bağımlılığından korunmanın yollarını aktardılar  Eğitimlerin sonuncusu perşembe günü, Dr. Fatih Yavuz ve Psikolog Vehbi Tekin tarafından  Sabancı Anadolu Lisesi Konferans  salonunda  yaklaşık 200 öğrenci ve öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi.
Eğitimlerde başta sigara ve diğer tütün mamulleri olmak üzere alkol ve uyuşturucu bağımlılıkları konularında farkındalık yaratma, bağımlılık süreçleri, bağımlılık oluşumundaki etken faktörler, erken yaşta bağımlılıkla mücadele ve tedavi süreçleri, bağımlılığın ruh ve beden sağlığı üzerindeki etkileri ve ne tür hastalıklara yol açtığı, toplum üzerindeki olumsuz  etkileri gibi konularda gençler ile bilgi paylaşımında bulunuldu.