Marmaris'te Kabus Gecesi

Marmaris'te Kabus Gecesi
Marmaris'te deprem geceyi kabusa çevirdi

17 Ağustos Sendromu Yaşadık

17 Ağustos felaketinin yirminci yıl dönümünde Marmarisliler depremler yüzünden sabaha kadar uyumadı! Daha önceki yıllarda da 17 Ağustos'ta salanan Marmaris bu senede geleneği bozmayarak 9 kez sallandı.

Unutulmayacak Acının Yıldönümünde Kabus Gecesi 

Tam 20 yıl önce takvimler 17.08.1999’u gösterdiğinde Türkiye’yi derinden etkileyen o acı felaket yaşanmıştı; Marmara Depremi. Yıllar sonra Marmaris ve civarı aynı tarihte korkunç bir geceyi hasar ve kayıplar olmasa da kabus gibi yaşadı, o gecenin acısını bir kez daha hissetti. Marmaris'in Gökova Fay Hattı üzerinde bulunmasından dolayı Marmarisliler en yükseği 3.3 şiddetinde olsada dokuz ayrı deprem ile geceyi endişe içinde geçirdi.

Merkez Üssü Karacasöğüt

Gece 04:00 civarında merkez üssü yeni tabiriyle Karaca Köyü olan depremin şiddeti 3.3 olmasına rağmen, Marmaris merkeze çok yakın olması nedeniyle sert bir şekilde hissedildi. Gece boyunca Marmarisliler sosyal medya ve telefondan iletişim kurarak depremin büyüklüğünü ve merkez üssü neresi olduğunu anlamaya çalıştı. Artçı depremlerin yaşanması üzerine 17 Ağustos tarihinin verdiği endişe ile vatandaşlar bu sendromu yaşayarak sabaha kadar ayakta durdular.