Daha Yeşil Bir Marmaris İçin Çalışmalar Başladı

Daha Yeşil Bir Marmaris İçin Çalışmalar Başladı
Daha Yeşil Bir Marmaris İçin Çalışmalar Başladı. Hedef 2 Bin Ağacı toprakla buluşturmak

Marmaris'te Hedef 2 Bin Ağacı Toprakla Buluşturmak

“Hedefimiz 2 bin ağacı toprakla buluşturmak” sloganıyla ilçede ağaçlandırma seferberliği başlatan Marmaris Belediyesi, yollar ve kaldırımlarda ağaç dikimine başladı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeni açılan yollar ve kaldırımlarda çalışmalar başlatırken Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise “Hedefimiz 2 bin ağacı toprakla buluşturmak. Bu ağaçları hep birlikte koruyarak büyüteceğiz” diye konuştu.

Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçenin dört bir yanında ağaçlandırma çalışmalarına başladı. İlk etapta Marmaris’in girişinden Atatürk Meydanı’na kadar olan bölgede kaldırımları, insanların geçişine de engel olunmayacak biçimde ağaçlandıran ekipler ilçenin ihtiyaç duyulan mahallelerinde de aynı çalışmayı yürütecek. Mevsim şartlarına göre dikim yapan ekipler özellikle kaldırımları daha yeşil bir görünüme kavuşturmak için kolları sıvadı. Kaldırımların üzerinde ağaç dikimi için çukurlar açan ekipler, ardından dikim çalışması gerçekleştiriyor.

"MAKSAD Oda Müziği Topluluğu Yeni Yıl Konseri" haberine buradan ulaşabilirsiniz

 

 

 

Daha Yeşil Bir Marmaris İçin Çalışmalar Devam Ediyor...

Daha yeşil bir Marmaris için başlatılan ağaçlandırma çalışmalarının Ulusal Egemenlik Caddesi’nin tamamında gerçekleştirildiğini söyleyen Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ali Erdil, “Caddeye bölgenin endemik bitkisi olan ‘gravilla’ türü ağaç diktik. Bu ağaç ileride daha da büyüdüğünde her mevsim caddeyi yeşile büründürecek. Çalışmalarımız iç bölgelerde, diğer kaldırımlar ve parklarda devam etmektedir” dedi.

Hedef 2000 Ağacı Toprakla Buluşturmak

Konuyla ilgili bilgi veren Park ve Bahçeler Müdürü Ali Erdil, geçen yıl yaklaşık 1000 adet ağaç dikimi gerçekleştirildiğini belirterek “Bu sene bu rakamın iki katı dikim gerçekleştirmeyi hedefledik ve çalışmalara başladık. Bu kapsamda özellikle Beldibi Atatürk Caddesi gibi yeni yapılan yollara ve mevcuttaki kaldırımlarda ağaç sayısının az olduğu veya hiç olmadığı bölgelere ağırlık vereceğiz.  İlk etapta Marmaris’in girişinden 19 Mayıs Meydanı’na kadar olan bölgede kaldırımlarımızı daha yeşil, Marmaris’e yakışır hale getirmeye çalışacağız. Ayrıca geçen senelerde olduğu gibi parklarımıza gölge ağaçları dikeceğiz” dedi.

Ağaçlar Belediye Serasında Üretiliyor

“Diktiğimiz ağaçların bir kısmını Orman Bakanlığı’nın fidanlığından alıyoruz, bir kısmını da kendi seramızda üretiyoruz” diyen Erdil, “Çalı formu bitkilerimizin yüzde 100’ü kendi seralarımızda üretilmekte, böylelikle belediye ekonomisine de önemli bir katkı sağlanmaktadır. Öte yandan kaldırımların yeşillendirilmesinin yanı sıra çocuk parklarının yenilenmesi de bu seneki hedeflerimiz içinde yer almaktadır. Okullarımızla birlikte yaptığımız çalışmalarda da parklarımızı çocuklarımızla birlikte yeşillendirmekteyiz” açıklamasını yaptı.

Belediye Başkanı Oktay: Bu güzelliği Hep Birlikte Koruyalım Çağrısı Yaptı

Marmaris’in yeşil ve mavinin buluştuğu kent olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise şehir merkezindeki ağaçlandırma çalışmalarının bazı noktalarda eksik kaldığını belirterek, “Hem buralarda hem de yeni yaptığımız yollarda ağaçlandırma çalışması yaparak ilçemizi daha da yeşil yapacağız. Vatandaşlarımızdan isteğimiz de bu ağaçları korumaları, kendini bilmezlerin zarar vermesini engellemeleri. Bu ağaçları hep birlikte koruyarak büyüteceğiz” diye konuştu.

 

 

Anında haberdar olmak için lütfen sitemize abone olun. Web sitemizin sağ üst bölümünden yada mobil uygulamadaki menüden "Kayıt Ol" seçeneğine tıklayarak abone olabilirsiniz.

Ayrıca,

video haber youtube aboneliği için: 

 https://www.youtube.com/channel/UCFDuUFohkd5c_UPkR1zXqfw

İnstagram: @marmarislifedergisi

twitter: @LifeofMarmaris

facebook: https://www.facebook.com/marmarislife

Pinterest: Marmaris Life