Marmaris’te Hava Sıcaklıkları Mevsim Normallerinin 11 Derece Üzerinde Seyrediyor

  • Ekim 24, 2020
  • 0
  • 170 Görüntüleme

Bizi Bu Güzel Havalar Mahvetmesin!

Öğretilenlere, takvimlere göre, sonbaharın 3’te 2’lik bölümü tamamlanmak üzere ama Marmaris hala yaz havasında…  Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 92 yıllık verilerine göre, Marmaris’in Ekim ayı günün en yüksek sıcaklık ortalaması 19,6 derece..

Bugün 30, Yarın 31 Derece

Bugün ise söz konusu değer ilçede 30 derece ölçüldü, yarın ise 31’e çıkması bekleniyor.. Yani Marmaris’te hava sıcaklıkları, mevsim normallerinin 11 derece üzerinde seyrediyor.. Hafta içerisinde 4-5 derece gerilemesi ama yine de mevsim normalleri üzerinde olması bekleniyor.  Kısacası Marmaris’te yaz bitmek, sonbahar gelmek bilmiyor, kış akıllara dahi gelmiyor..

Bu Mevsimde Bu Hava Güzel Ama Endişe Verici

İlçede bulunanlar, güzel havadan memnun olsa da, mevsimsel uyumsuzluk gelecek adına düşündürüyor, endişelendiriliyor.. Bilim adamları “küresel ısınma” diyor, kuraklıktan bahsediyor.. Marmaris’te yaşayanlar da bu yıl çok geciken “Marmaris Yağmuru”nu  özlüyor..

Bu haber de ilginizi çekebilir  Böyle Budama Mı Olur?

Meteoroloji Yine ‘Yağmur Geliyor’ Diyor Ama ….

Tahminler tutmuyor, yağış sağanağa dönüşmüyor, bir uğrayıp geçiyor. Meteoroloji verileri, önümüzdeki Çarşamba ve Perşembe günü Marmaris’in sağanak yağışın etkisi altına gireceğini gösteriyor.. Ancak, son 1 ayda 5 kez aynı tahminde bulunan ve hepsinde yanılan kurumun verileri artık inandırıcı gelmiyor, vatandaş yağmuru sırılsıklam hissetmek istiyor..

Marmaris Life

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir