Marmaris’te  ‘Evde Kalmak İstemiyoruz’  Konseri

  • Mayıs 31, 2020
  • 1
  • 382 Görüntüleme

Önce Konser Verdiler, Sonra İnsan Haklarına Aykırı Olduğunu Savunup, ‘Evde Kalmak İstemiyoruz’ Dediler

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanmıştı. Marmaris 65 yaş üstü vatandaşlar, kendilerine haftada bir kez pazar günleri verilen 6 saatlik sokağa çıkma iznini bugün kullandı. kendilerini evlerinden dışarı atıp, güzel Marmaris’in ve püfür püfür esen bahar havasının tadını çıkararak değerlendirdi.

Marmaris 65 Yaş Üstü İçin Abdi İpekçi Parkı’nda Konser

Marmaris 65 yaş üstü vatandaşlarımız bugün her köşesi ayrı güzel olan Marmaris sokaklarında özgürce dolaştı. Bugün özgürlüğün yanı sıra  insanın ruhuna huzur ve mutluluk veren notaların ahenkli uyumunun da tadını doya doya çıkardılar. Marmaris Filarmoni Derneği’nin (MFD)  üyeleri Ahmet Yaşar Altınöz, Zeynep Sema Çelebi, Murat Gürol  Server Kerimov’un  konseri ilgi topladı. Kendileri de 65 yaş üstü olan üyelerin Abdi İpekçi Parkı’ndaki konseri izin süresine renk ve canlılık kattı. Konser, Marmaris 65 yaş üstü  dinleyenlerin kulaklarının pasını silerek günlerini daha da bir güzelleştirdi.

Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Altınöz çello, üyeler Zeynep Sema Çelebi ve Murat Gürol keman, Dr. Server Kerimov akordeon çaldı. Klasik müzik eserlerin ardından ‘Gençlik Marşı’nı seslendirmesiyle sona eren konser, orada bulunanlar tarafından oldukça yoğun ilgi topladı ve dinleyenlerden büyük alkış aldı.  Çoğunluğu 65 yaş ve üstü olanlardan oluşan etkinliğe katılanların normalleşmeye geçiş sürecinde daha da önem kazanan sosyal mesafe ve maske kuralına uydukları göze çarptı.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Bilim Kurulu Yeni Tip Domuz Gribini Değerlendirdi

Bu arada Ahmet Yaşar Altınöz, konser sonrası bir basın açıklaması yaptı.  Konuşmasına, pandemi süresince gösterdikleri çabalardan ötürü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy ile emniyet görevlilerine teşekkür ederek başlayan Altınöz, 65yaş üstüne uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının İnsan Hakları’nın Eşitlik İlkesine aykırı olduğunu savundu. Kısıtlamanın bir an önce kaldırılmasını istediklerini ifade eden müzisyen, aksi takdirde Marmaris  İlçe İnsan Hakları Kurulu’na başvuracaklarını söyledi. Altınöz, pandemi dolayısıyla alınan önlem ve kurallara, en çok 65 yaş üstü grubun uyduğunu, kısıtlamalarının kaldırılması halinde bu konudaki titizliklerini koruyacaklarının da altını çizdi.

Haber ve Fotoğraflar: Ender TÜRKKAN/Marmaris LİFE

Fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayınız

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

1 comment on “Marmaris’te  ‘Evde Kalmak İstemiyoruz’  Konseri

  1. So good to listen to. Thankyou
    Is there not a place locally that this could be done on a regular basis, like a large park. This would be a wonderful event for everyone to get together.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 12 =