Marmaris’te Diskovari Hizmet Veren İşletmeler Kapatılacak

  • Eylül 11, 2020
  • 0
  • 1385 Görüntüleme

Pavyon, Diskotek, Bar Ve Gece Kulüpleri Gibi Faaliyet Gösteren İşletmeler Kapatılacak

Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy Başkanlığı’nda bugün saat 14.00’te toplanan Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, restoran, kafe ve benzeri bazı işletmelerin faaliyetlerini ilgi genelge gereğince izin verilmeyen bar, diskotek yada gece kulübü gibi yürüttükleri yönünde gelen şikayetleri masaya yatırdı. Meclis, ilgili genelgeyi ihlal eden söz konusu işletmelerin tespit edilmesi halinde, faaliyetlerinin geçici olarak durdurulmasını oy birliğiyle kararlaştırdı.

Karar, kamuoyuna aşağıdaki yazıyla aktarıldı:

“…. İlgi Genelge gereği İlçemizde umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet gösteren ve vatandaşlarımızın çok yakın mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı değerlendirilen pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetleri durdurulmuştur.

Ancak, İlçemizde içkili eğlence yeri ruhsatına sahip bazı işletmelerin (restoran. kafe vb.) faaliyetlerini ilgi genelge gereğince izin verilmeyen bar, diskotek ve gece kulübü gibi yürüttükleri gelen şikâyetlerden ve denetim ekipleri tarafından yürütülen kontrollerden anlaşılmıştır.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Tahminler Aynı: Marmaris’e Yağmur Geliyor!

Tespit Edildiklerinde Faaliyetleri Durdurulacak

Bu kapsamda;

1-İlçemizde Covid-19 kapsamında faaliyetine izin verilen restoran, kafe vb. işletmelerin bar, diskotek, gece kulübü şeklinde faaliyet göstermelerinin tespiti halinde;

İçişleri Bakanlığının ilgi Genelgesi çerçevesinde değerlendirilerek, vatandaşlarımızın çok yakın mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulmasına;  Oy birliği ile karar verilmiştir.”

Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir