Marmaris’te Covid-19 Denetimleri Sürüyor

  • Ağustos 9, 2020
  • 0
  • 246 Görüntüleme

Denetimle, Cezayla Bir Yere Kadar.. Toplumsal Duyarlılık Şart

6 Ağustos 2020 Perşembe günü Türkiye genelinde salgın dönemindeki en kapsamlı denetim yürütüldü. Valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, esnaf ve ticaret odaları, kurum müdürleri, kolluk güçleri ve zabıta, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sıraladığı  yerlerde denetim yaptı. Marmaris’te de, konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, işyerleri, marketler, yollar, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçeleri, piknik alanları, düğün ve nikah yapılan yerler, berber, kuaför, güzellik merkezleri, internet kafeler, şehirler arası ve şehir içi toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, gezi teknelerinde, teknelerin demirli olduğu limanlarda, kısacası tüm toplu yaşam alanlarında denetim yapıldı.

İçişleri bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Genelgeleri gereği, denetimlerin, Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy yönetimi ve koordinasyonunda ilçe merkezi ile mahallelerindeki çeşitli faaliyet kollarında 7 ve 8 Ağustos’ta da sürdü, bugün yani 9 Ağustos’ta da devam ettiği bildirildi.

Uyarıyoruz, Bir Kez Daha İhlal Ederseniz Cezayı Yersiniz!

Sabah mesai saatiyle birlikte başlayıp gece yarısına kadar süren denetimler kapsamında, görevliler, hem denizden hem karadan salgına karşı alınması gereken tedbirler konusunda anonslar yaptı. Maske takmayanlar uyarıldı, olmayanlara maske dağıtıldı. İşyerlerinde hijyen, sosyal mesafe ve genelgelerle belirlenen diğer kurallarına uyulup uyulmadığına bakıldı. Kurallara uymayan işletmeciler uyarıldı, ikinci ihlalde para, üçüncü ihlalde ise işyeri kapatma cezası verileceği hatırlatıldı.

Bu haber de ilginizi çekebilir  'Yaz Esintisi' Bir Kez Daha Marmaris’teki Müzikseverlerle Buluşacak

Denetleyicilerin De Ateşi Ölçüldü

Bu arada bazı işletmecilerin, işyerlerini denetlemeye gelenlerin de ateşini ölçtüğü göze çarptı. Ateşi ölçülen görevliler arasında kolluk kuvvetleri de vardı.

Toplumsal Duyarlılık Şart

Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy, kamuya açık alanlarda çok kapsamlı bir denetim yaptıklarını açıkladı. Kaymakam Aksoy, pandemiyle mücadelede başarının, sadece denetimlerle yada ceza uygulamalarıyla sağlanamayacağını, öncelikle, toplumsal duyarlılığın en üst düzeyde olması gerektiği yönündeki görüşünü vurguladı.

Marmaris Life

Fotoğraflar: Marmaris Kaymakamlığı

Fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayınız

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir