Marmaris’te Çarşamba Trafiği! Marmaris 0-14 Yaş Sokağa Çıkma İzni

  • Mayıs 27, 2020
  • 0
  • 188 Görüntüleme

Marmaris 0-14 Yaş Sokağa Çıkma İzni Sürerken Mecbur Kalmadıkça Motorlu Araç Kulllanmayalım

Yurt genelinde sokağa çıkma yasağının son bulması ile birlikte çocuğu olan vatandaşlar 0-14 yaş arası sokağa çıkma izni bugün olacak mı sorusunun cevabını merak ediyordu. Sorunun yanıtı sabah saatlerinde belli oldu. Marmaris 0-14 yaş sokağa çıkma izni bugün  sokaklarda cıvıl cıvıl bir manzarının ortaya çıkmasına yol açtı. Minikler Sokağa çıkınca Marmaris sokaklarında akülü arabalar,kaykaylar,bisikletler ve hatta bebek arabalarından oluşan çarşamba trafiği oldukça yoğun geçti. Marmaris 0-14 yaş sokağa çıkma izni sayesinde oldukça neşeli saatler yaşadı.

Bugün sıra yine çocuklardaydı. Okulların kapanmasıyla birlikte uzun bir süredir evlerinden çıkamayan    0-14 yaş grubu çocuklar bugün  kendilerini adeta sokağa attı diyebilirizı. Saat 11.00 ila 15.00 arasında üçüncü kez sokağa çıkma izinlerini kullanan çocuklar, uzun zamandır boş ve sessiz olan  Marmaris sokaklarına yeniden renk ve canlılık getirdi. Uzun süredir birbirini göremeyen okul arkadaşları yeniden bir araya geldi, birlikte kahkahalar eşliğinde uzun yürüyüşler yapıldı. Daha küçükler ise  rengarenk ve pırıl pırıl kıyafetlerini giyip, maskelerini takarak büyükleriyle birlikte dışarı çıkmanın sevincini yaşadılar. Çocuklar yeniden parklarda ve bahçelerde arkadaşlarıyla doya doya koşturup oyunlar oynayarak çok keyifli ve eğlenceli bir gün geçirdiler. İzin saatlerinde, ilçede ‘seyir’ halinde, motorlu araçtan daha çok çocukların bindikleri bisiklet, kaykay, oyuncak otomobil ve bebek arabası vardı. Hal böyle olunca marmaris sokakları uzun zamandır hasret kaldığı hareketliliğe ve neşeye yeniden kavuştu.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Afrika Sıcağı Marmaris'i Kavuruyor!

‘Sevgi Yolu’ Çocuk Dolu

Geçtiğimiz hafta olduğu gibi,  kordon boyu, parklar, meydanlar ve plajlar kapalı tutulunca, başta Sevgi Yolu olmak üzere ara sokaklarda yaya ve çocuk araçları trafiğinin daha yoğun olduğu göze çarptı. Bu duruma, anne ve babaların  çocukların daha güvende olmalarını sağlayabilmek için trafikten uzak tutma isteğinin yol açtığı tahmin ediliyor..

İzin Saatlerinde Motorlu Araç Kullanmayın

Ebeveynler, büyüklerden, çocukların izin kullandıkları saatlerde mümkün olduğunca motorlu araçlarıyla dışarıya çıkmamaları yönünde çağrı yaptı. Çocukların izni saat 15.00’te sona erecek..

Marmaris Life

Fotoğraflar: Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Fotoğrafları Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =