Marmaris'te Çevrecinin Topladığı Çöpleri Çaldılar!

Çevrecinin Koylardan Topladığı Çöpleri Çaldılar!

Marmaris'te çevreci İmdat Avcı'nın ailesiyle yaptığı koy temizliği kampanyasında topladığı çöpler çalındı!Koylara atılan çöpleri protesto etmek ve farkındalık yaratmak amacıyla 27 yıldır yaptığı koy temizliği eyleminde bulunan çevreci İmdat Avcı çöplerinin çalınmasıyla adeta şoka girdi.

Elli Adet Battal Boy Çöp Çalındı!

Eşi Yıldız Avcı ve kızları Türkü avcı ile 23 gün süren temizlik eyleminde 300 torba çöp toplayan Marmaris'in ünlü çevrecisi İmdat Avcı ve ailesi, 50'ye yakın çöp torbasının çalındığını belirtti. Neden çalındı sorusuna ise "birileri kendilerine paye çıkarmak ve temizlik yaptıklarını söyleyebilmek adına bizim topladığımız çöpleri çaldılar” dedi.

"Elimiz Boş Dönersek Ne Marmaris'in Ne Sponsorlarımızın Yüzüne Bakabilirdik!"

Marmaris Netsel Marina'nın 300lt yakıt ve çöp poşeti desteğini hatırlatan Avcı, "elimiz boş dönseydik kimsenin yüzüne bakamazdık. Hem çevreyi temizlemek için mücadele verdik, hemde gerikalan çöplerin çalınmaması için mücadele verdik. Bin bir zahmetle topladığımız çöpleri çalınmasın diye orman içine saklayarak ayrıca vakit kaybına uğradık. Bu ülkede artık çöpler de çalınıyor. İnanılır gibi değil!" dedi.

Botları Kayboldu, Fransızlar Yardım Etti!

Yalancı boğaz tarafında botlarının kaybolduğunu ve bu yüzden çöpleri tekneye aktarmakta zorlandıklarını, bu durumun farkına varan Fransız bir ailenin üç gün boyunca kendilerine yardım ettiğini belirden Avcı, botlarını bulan olursa kendilerine iade etmeleri için çağrıda bulundu.

Aksilik Peşlerini Bırakmadı

Avcı ailesinin kızları Türkü Avcı ise, "Botumuz kayboldu, çöplerimiz çalındı, yılan, akrep arılarla savaştık ama çocukluğumdan beri bu eyleme katıldığım için büyük zevk alıyorum. Sonuna kadar etkinliğe ailemle devam edeceğim" dedi.

Marmaris Belediyesi Çöpleri Teslim Aldı

Netsel Marina'ya yanaşan 14 metrelik Ozanın Türküsü adlı tekne çöpleri Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerine teslim etti. Netsel Marina Müdürü Erkan ÖzatTemizağ ve Marmaris belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Suzan Zift bizzat çöplerin tesliminde bulunurken Zift, koylardan toplanan çöpleri kendi elleriyle tekneden çöp arabasına taşımaya da yardım etti. Çöpler ayrıştırma merkezine götürüldü.

 

Sitemizdeki "İzinsiz Fotoğraf ve Görüntüye Kokartlı Önlem” haberine buradan ulaşabilirsiniz...