Marmaris’te Çalışma Saatleri Kısıtlaması Kaldırıldı

  • Temmuz 21, 2020
  • 0
  • 384 Görüntüleme

 İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Oy Birliğiyle Karar Aldı

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliği’ne gönderdiği genelgeye göre, bugünden itibaren, lokanta, restoran, kafe, kafeterya, çorbacı, kokoreççi, çiğ köfteci, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokali ve benzeri işyerlerinin çalışma saatleri kısıtlaması kararının kaldırıldığını duyurmuştu. Genelgede, Valilikler ve kaymakamlıklarca konuyla ilgili olarak gerekli İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarının alınacağı kaydedilmişti Az ön Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, konuyla ilgili kararı aldı. Söz konusu işletmelerin, eskiden geçerli olan genel mevzuatlarda ve ruhsatlarında belirtilen saat aralıklarında hizmet verebileceği açıklandı. Kaymakam Ertuğ Şevket başkanlığındaki Meclis’in oy birliğiyle aldığı kararın metni şöyle:

İşte Çalışma Saatleri Kısıtlaması İle İlgili O Karar

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün “Lokanta, Restaurant ,  Kafe,Kıraathane,vb. iş yerleri”  ile ilgili Genelgeleri gereği,

İçişleri Bakanlığımızın belirtilen Genelgeleri doğrultusunda; Kaymakamlığımız tarafından aşağıdaki tedbir kararlarının alınması ihtiyacı duyulmuştur.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris’te ‘İkinci Ölüm Vakası’ Yalanı

     1- İlgili Genelge ile, gelinen aşamada; Bilim Kurulu tarafından sektörel bazda yayımlanan rehberlerde belirtilen tedbirlere riayet edilmesi kaydıyla 21 Temmuz 2020 tarihinden itibaren lokanta, restaurant, kafe, kafeterya, çorbacı, kokoreççi, çiğ köfteci, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokali, vb. işletmelerin çalışma saatlerine yönelik kısıtlamaların kaldırılmasına ve belirtilen işletmelerin genel mevzuatları ve ruhsatlarında belirtilen saat aralıklarında faaliyette bulunabilmelerine; Oy birliği ile karar verilmiştir.”

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + 14 =