Marmaris’te 65 Yaş Üstü Protesto Konseri – CANLI YAYIN

  • Mayıs 31, 2020
  • 0
  • 8477 Görüntüleme

Önce Konser Verdiler, Sonra İnsan Haklarına Aykırı Olduğunu Savunup, ‘Evde Kalmak İstemiyoruz’ Dediler

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanmıştı. Marmaris 65 yaş üstü vatandaşlar, kendilerine haftada bir kez pazar günleri verilen 6 saatlik sokağa çıkma iznini bugün kullandı. kendilerini evlerinden dışarı atıp, güzel Marmaris’in ve püfür püfür esen bahar havasının tadını çıkararak değerlendirdi. İzin sürecinde Marmaris’te 65 yaş üstü protesto konseri yine 65 yaş üstü sanatçılardan geldi.

Marmaris’te 65 Yaş Üstü İçin Protesto Konseri

Marmaris 65 yaş üstü vatandaşlarımız bugün her köşesi ayrı güzel olan Marmaris sokaklarında özgürce dolaştı. Bugün özgürlüğün yanı sıra  insanın ruhuna huzur ve mutluluk veren notaların ahenkli uyumunun da tadını doya doya çıkardılar. Marmaris Filarmoni Derneği’nin (MFD) üyeleri Ahmet Yaşar Altınöz, Zeynep Sema Çelebi, Murat Gürol  Server Kerimov’un konseri  ilgi topladı. Kendileri de 65 yaş üstü olan üyelerin Abdi İpekçi Parkı’ndaki konseri izin süresine renk ve canlılık kattı. Marmaris’te 65 yaş üstü protesto konseri ilgi ile karşılandı. Konser aynı zamanda çoğunluğu 65 Yaş üstü olan dinleyenlerin kulaklarının pasını silerek günlerini daha da bir güzelleştirdi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Depremle Yattı Depremle Kalktı

Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Altınöz çello, üyeler Zeynep Sema Çelebi ve Murat Gürol keman, Dr. Server Kerimov akordeon çaldı. Klasik müzik eserlerin ardından ‘Gençlik Marşı’nı seslendirmesiyle sona eren konser, orada bulunanlar tarafından oldukça yoğun ilgi topladı ve dinleyenlerden büyük alkış aldı.  Çoğunluğu 65 yaş ve üstü olanlardan oluşan etkinliğe katılanların normalleşmeye geçiş sürecinde daha da önem kazanan sosyal mesafe ve maske kuralına uydukları göze çarptı.

Bu arada Ahmet Yaşar Altınöz, konser sonrası bir basın açıklaması yaptı.  Altınöz öncelikle pandemi süresince gösterdikleri çabalardan ötürü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy ile emniyet görevlilerine teşekkür etti.. Altınöz, 65yaş üstüne uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının İnsan Hakları’nın Eşitlik İlkesine aykırı olduğunu savundu. Kısıtlamanın bir an önce kaldırılmasını istediklerini ifade eden müzisyen, aksi takdirde Marmaris  İlçe İnsan Hakları Kurulu’na başvuracaklarını söyledi. Altınöz, pandemi dolayısıyla alınan önlem ve kurallara, en çok 65 yaş üstü grubun uyduğunu, kısıtlamalarının kaldırılması halinde bu konudaki titizliklerini koruyacaklarının da altını çizdi.

Haber: Ender TÜRKKAN/Marmaris LİFE

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + seven =