Marmaris’in Yeni Tanıtım Elçisi: Fatih Portakal

  • Eylül 30, 2020
  • 0
  • 360 Görüntüleme

‘Portakal’lı Marmaris Tanıtımı

Fatih Portakal’ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı Marmaris’in eşsiz güzelliklerini yansıtan fotoğraflar, yurdun dört bir köşesindeki on binlerin beğenisini topluyor..

FOX TV ana haber spikerliğinden ayrılarak İzmir’de yaşama başlayan gazeteci Fatih Portakal’ın tatil için özel bir tekneyle geldiği Marmaris koylarını tercih ettiğini 19 Eylül’de haberleştirmiştik. Turgut Mahallesi’nde deniz kıyısındaki bir restoranda kendisiyle uzun uzun sohbet ettiğini belirten Siteler Muhtarı Gulizar Çetin Pekpak’ın verdiği bilgiler doğrultusunda, Fatih Portakal’ın Marmaris tatilinin uzun olacağı, 1-2 ay sürebileceğini, yazmıştık. Nitekim, aradan 11 gün geçmesine rağmen Fatih Portakal hala Marmaris’te tatil yapmaya devam ediyor.  Eşi benzeri bulunmayan koylara demirleyip, ilçenin ‘izole’ köşelerini keşfe çıkan Portakal, gördüğü manzaralara duyduğu hayranlığı da çekip, sosyal medya hesaplarından paylaştığı fotoğraflarla belgeliyor.

Karpostal Gibi Değil Mi, Ama Gerçek!

Ünlü gazeteci son olarak Hisarönü Körfezi’ndeki Dirsekbükü Koyu’nda çektiği bir fotoğrafı, “Kartpostal gibi değil mi? Ama gerçek… Ve yaşıyoruz bu anı..” sözleriyle paylaştı. Bu görsel de diğerleri gibi yurdun dört bir köşesindeki on binlerin beğenisini topladı. Sadece Instagramda 1 milyon 800 bin takipçisi olan Portakal’ın paylaşımlarının ilçenin tanıtımına katkı sağladığına kesin gözüyle bakılıyor, kendisi de “Marmaris’in yeni tanıtım elçisi” olarak nitelendiriliyor.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Uygulanacağı Saatler

Marmaris’in ‘Çizme’si Dİrsekbükü

Fatih Portakal’ın hayranlığını dile getirdiği Dirsekbükü, Hisarönü Körfezi’nin ve Ağıl Burnu’nun güneyinde yer alan korunaklı bir koy. Batıya dönen girintisi ile çizme şeklini andırmaktadır.

Hava şartları nasıl olursa olsun bölgenin en korunaklı koylarından biri olarak bilinmektedir. Ancak kuvvetli kuzey rüzgarlarında soluğan alır. Dirsekbükü’ne karadan yol yoktur bu sebeple, Marmaris’in “bakir” noktalarından biri olarak gösterilir. Dirsekbükü Koyu’nun dibi tamamen kumdur. Suyu, denizin temizliği ve korunaklı olmasından dolayı tekneyle tatile çıkanların önemli rotalarından biri haline gelmiştir..

Marmaris Life

Görseli büyütmek için üzerine tıklayın

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir