Marmaris’in İzole Cennetleri

  • Haziran 1, 2020
  • 0
  • 529 Görüntüleme

Selimiye Ve Bördübet ‘Türkiye’nin En İzole Yerleri’ Listesinde

Hürriyet gazetesi, “Türkiye’de gidilecek ’20 İzole’ yer”i seçti. Listede Marmaris’ten iki cennet köşeye Selimiye mahallesi ile Hisarönü’ne bağlı Bördübet mevkiine de yer  verildi. Marmaris Selimiye Bördübet Türkiye’nin en izole yerleri listesine girdi. Doğa harikası sayılabilecek bu iki tatil beldesi size hem güvenli hem de çok huzurlu bir tatil imkanı sunuyor.

İster Denizin Tadını Çıkarın İster Doğanın

Gazetenin seyahat uzmanı ve yazarı Melih Daşgın, listedeki yerler hakkında bilgi verdi, görüşlerini paylaştı. Melih Daşgın, giriş yazısında şu ifadeleri kullandı: “Seyahat kısıtlamalarının kalkmasıyla tatil planlarına da geçildi. Uzun bir süre evlerde kaldık ve artık biraz olsun nefes almanın zamanı geldi… Tabii yine de kurallara uymamız gerekiyor. En önemlisi sosyal mesafemizi korumaya ve maske takmaya devam edeceğiz. Biraz olsun enerji toplamak ve koronalı günleri geride bırakmak için güzel bir liste hazırladım. İster doğanın tadını çıkarın ister denizin… İşte Türkiye’de gidilecek ’20 İzole’ yer..” Daşgın, Selimiye ve Bördübet’ten ise şu sözlerle bahsetti:

Bu haber de ilginizi çekebilir  İnternet Kafeler Yarın Açılıyor

Marmaris Selimiye Bördübet’te Huzura Doyarsınız

Marmaris’ten Datça’ya giderken sağa doğru Bördübet tabelası gördüğünüzde o yolun sizi gizli bir cennete götüreceğini bilin. Yaklaşık 20 dakikalık iki yanı çam ağaçları ile kaplı köy yolundan kısa bir yolculuğun ardından huzur dolu Bördübet köyüne ulaşacaksınız. Sessizliğin ardına saklanmış turkuaz bir koy ve birkaç endüstriyel olmayan küçük samimi  tesis sizi karşılayacaktır. Salgın sonrası çok kısa sürede huzura doyacağınız en güzel adreslerden birisi olan Bördübet’de  konaklama için kano ile sizi denize gönderen ‘Club Amazon’ ilk tercihiniz olabilir.

Marmaris Selimiye Bördübet Karantina Günlerini Unutturur

Eğer Ege’de cennet köşelerden birini arıyorsanız Selimiye tam size göre olabilir. Turistlere uyum sağlamış bir köy hayatı içerisinde geride kalan karantina günlerini unutabilirsiniz. Kitle turizmine fazla açılmamış olduğundan doğa hala bakir. Bu bakir doğa içerisine serpilmiş plajlarda denizin tadını çıkarabilir ve etrafta bulunan restoranlarda harika deniz mahsülleri yiyebilirsiniz. Konaklama için; ‘Solto Selimiye Hotel’i düşünebilirsiniz.

Fotoğraflar: Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

Fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayın

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 3 =