Marmaris’in Cennet Köşesi Başıboş Kalmasın!

  • Ağustos 9, 2020
  • 0
  • 381 Görüntüleme

Suat Esin, ‘Beleş Kamp’ın Haline İsyan Etti

Marmaris Life’ın, “Baktık, baktık utandık” başlığıyla 1 Ağustos’ta  kamuoyunun dikkatine sunduğu, atıl kaldığı için yıllardır “Beleş Kamp” olarak kullanılan İçmeler’deki denize sıfır alandaki utanç verici manzaralar, o tarihten bu yana gündemden düşmedi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin, İl Genel Meclisi Üyesi olduğu dönemde, tekrar faaliyete geçirilerek turizme kazandırılması için uğraş verdiği bölgenin son halini görmek için bir kez daha gezdi. Başkan Suat Esin, karşılaştığı manzaraya adeta isyan etti. Konu hakkındaki görüşlerini sosyal medya hesabı üzerinden aktaran Suat Esin, çözüm önerisini “Burası hizmete açılana kadar başıboş bırakılmamalıdır” sözleriyle dile getirdi. Esin, çektiği ve kampın son halini gösteren fotoğraflara da yer verdiği paylaşımının tamamında şu sözleri kaydetti.

İnsanı Büyüleyen Bir Yer

“Arkadaşlar burası İçmeler mahallesinin sonunda bulunan1982 yılında 49 yıllığına bedelsiz olarak Köy Hizmetleri müdürlüğüne verilen eski Köy Hizmetleri Eğitim ve Dinlenme Kampı. Otuz dönümlük bir alana sahip. Dünyanın en güzel yerlerinden biri. 2005 yılında Köy Hizmetleri kapanınca tarım müdürlüğüne geçen, daha sonra yargı yoluyla Orman’a ve daha sonra benim de il genel meclis üyesi olduğum yıllarda vermiş olduğumuz mücadele sonucunda yargı yoluyla il özel idaresine kazandırdığımız doğasıyla, deniziyle, ormanıyla ve kumuyla insanı büyüleyen bir yer.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Fatih Portakal Marmaris’te Tatil Yapıyor

Büyükşehir’e Geçti Ama Plan Tadilatı Gerekiyor

Daha sonra büyükşehir yasasından sonra, aldığım en son bilgiye göre yargı kararıyla büyükşehir belediyesine geçmiş burası. Yine bu yerin hizmete geçmesi için Orman tarafından plan tadilatı yapılması gerekiyormuş. Gelen bilgi bu şekilde. Plan tadilatından sonra Büyükşehir belediyesinin burayı en iyi şekilde değerlendireceğinden şüphem bulunmuyor.

Duş Yok, Tuvalet Yok Peki ….?

Ancak resimlerde de gördüğünüz gibi doğaya en büyük zararı ne yazık ki insanoğlu veriyor. Hadi buraya gelip denize giriyorsunuz eyvallah. Ama kardeşim bu kadar çadır kuruyorsunuz, hadi pisliğinizi dışarı atıyorsunuz. Burada duş yok, tuvalet yok. Küçük tuvaletinizi hadi bir şekilde hallettiniz. Peki büyüğü içinizde mi tutuyorsunuz. Yazık böyle güzel bir yere yazık ediliyor. Burası resmen beleş kamping yerine çevrilmiş. Hiç bir şekilde ne kontrol var ne denetim var.

Başıboş Kalmasın

Benim naçizane önerim, burası hizmete açılana kadar başıboş bırakılmamalıdır. Buraya vardiyalı 24 saat güvenlik görevlisi konulabilir, yine insanlar günübirlik gelip yüzebilir, tabi çadır kurulmadan. Ama bütün bunlar denetim ve kontrol altında yapılmalıdır. Yoksa bu cennet köşesi burası hizmete açılana kadar pislik içinde olacaktır.”

Marmaris Life

Fotoğraflar: Ender TÜRKKAN (1 Ağustos 2020 tarihinde çekilmiştir)

Fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayınız

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir