Marmaris’e Mehmet Oktay’la Bahar geldi Huzur geldi.

  • Nisan 4, 2020
 Resmi olmayan sonuçlara göre  yüzde 45,66 oranında  ve 19,959  oy alan Mehmet Oktay önümüzdeki günlerde mazbatasını alarak göreve başlayacak.

İki aylık yoğun bir seçim propagandası dönemi sonrasında bugün yapılan 2019 Mahalli idareler seçimi sonrasında CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay Marmaris’in yeni belediye başkanı oldu. Yüksek Seçim Kurulundan alınan bilgilere göre resmi olmayan sonuçlar sonrasında Marmaris Belediye Başkanlığı yarışını Mehmet Oktay kazandı. “Martın Sonu Bahar” sloganı ile seçim çalışmalarını yürüten ve 62 gündür sokak sokak gezerek tüm Marmarislilerin sorunlarını, isteklerini ve taleplerini dinleyen Oktay 5 yıllık dönem için başkanlık koltuğuna oturdu.
Yerel seçim startının verilmesi sonrasında, Cumhuriyet Halk Partisinde Muğla’nın bazı ilçelerinde aday belirleme süreci uzun sürdü. CHP Marmaris Belediye Başkanlığı aday adaylığı için Mevcut belediye Başkanı Ali Acar, Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal, Eski Marmaris CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Oktay Aday adayı olarak CHP Genel merkezine başvuruda bulundu. Yapılan görüşmelerin sonrasında 3 Dönem ve 15 yıl süre ile Marmaris Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ali Acar’ın aday gösterilmemesi sonrasında Parti Meclisi Mehmet Oktay’ı Marmaris Belediye Başkan Adayı olarak belirledi. CHP ve İYİ Partinin Muğla’da yaptığı ittifak sonrasında İYİ Parti’de Marmaris’te aday göstermeyerek Mehmet Oktay’ı destekledi.
62 gün süren yoğun bir seçim dönemi geçiren Mehmet Oktay CHP Genel Merkezi tarafından Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmesinin ardından “Martın Sonu Bahar” sloganı ile seçim çalışmalarına başladı. İlk günden son güne kadar siyasi seviyesini koruyan, aday olmasıyla ilgili kendisine söylenen sözlere cevap vermeyen Mehmet Oktay seçim yarışında ipi göğüsleyen taraf oldu.  Mehmet Oktay, Marmaris Belediyesinin 14 üncü  ve en genç Belediye Başkanı oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 44,68 oy oranı ile 24,464 oy alarak Marmaris Belediye Başkanlığı koltuğunun yeni sahibi olan Mehmet Oktay seçmenleri ve Marmaris’liler yoğun bir sevgi ile kutladılar. Marmaris Genelinde oy sayımı hala devam etmekte.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Tolgshow Marmaris'te

24.464 bin oy aldı. 
Şu ana kadar açılan sandıklardan sayılan ve  Resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 44,68 oranında ve 24,464  oy alan Mehmet Oktay önümüzdeki günlerde mazbatasını alarak göreve başlayacak. Cumhur İttifakı Adayı Serkan Yazıcı yüzde 34,78 oy oranı ile 19,044 oy alırken, DSP Adayı Ali Acar ise yüzde 19,73 oy oranı ile 10,803 oy alarak üçüncü oldu. Seçimlerde ayrıca BTP Adayı Burak Karataşoğlu 248 oy, Saadet Partisi Adayı İlhan Özler 191 oy aldı.

Mehmet Oktay’ın aldığı oy oranına göre kendisi ile beraber seçimlere giren Belediye Meclis üyelerinden kontenjan adayları İhsan Öztürk, Zülal Akyüz ve Ummahan Kabaçam’da meclis üyeliğine seçildi.  Bu sonuçlara göre CHP Mecliste ise 24,838 oy ve yüzde 45,45 oy oranı ile birinci parti oldu. AK Parti ise aldığı 18,113 adet  ve yüzde 33,15 oy oranı ile ikinci parti olurken, DSP ise seçimlerde aldığı 9,636 oy ve yüzde 17,63 oy oranı ile üçüncü parti olarak Meclise girdi.

Mehmet Oktay Kimdir?
1979 Marmaris doğumludur. İlk, ortaokul ve lise öğrenimini Marmaris’te tamamladı ve İngiltere Oxford’ta dil eğitimi ile öğrenimine devam etti.
İş hayatına turizm sektöründe başlayan Oktay, iş hayatındaki başarılarını kendilerine ait turistik tesis işletmeciliği ile sürdürmektedir.
CHP Gençlik Kolları’nda 2001 yılında başlayan siyasi hayatı, 2003 yılında Marmaris Gençlik Kolları Başkanlığı ve 2011-2014 yılları arasında İlçe Başkanlığı görevlerini üstlenerek devam etti.
2014 yılında yapılan yerel seçimlerde, Marmaris Belediye Meclisi ve Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden yapılanmasında etkin görev alan Mehmet Oktay, son dört yıldır Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliği ve Komisyon Başkanlığı görevine devam etmektedir.
Mehmet Oktay, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir