Marmaris’e İngiliz Turist Akını Bekleniyor

  • Şubat 27, 2021
  • 0
  • 1274 Görüntüleme

Rehavete Kapılıp, Gevşersek Turisti Rakiplerimize Kaptırırız

Ender TÜRKKAN/Marmaris Life

İngiliz turistler kısıtlamaların kalkacağı haberleriyle rezervasyona sarıldı. Ancak Türk turizmciler uyardı: Rehavete kapılıp, turistleri rakip ülkelere kaptırmayalım.

Peş Peşe İyi Haberler Geldi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’un açıkladığı normalleşme takvimi, 17 Mayıs’tan itibaren seyahat kısıtlamasının kaldırılması ihtimalini işaret edince, İngiliz turistler tatil arayışına girdi. TUI, EasyJet Holidays ve Jet2holidays yetkilileri, Johnson’un konuşmasından sonra İngiltere vatandaşlarının tatil rezervasyonlarda yüzde 500 ila 1000 arasında artış kaydedildiğini belirtti. Haberler, başta İngilizlerin yüzde 60’ını ağırlayan Güney Ege’dekiler olmak üzere Türk turizmcisini sevindirdi. Sektör temsilcileri, umutlu ama bir o kadar da temkinli konuştu.

 

Rehavete Kapılırsak, Turisti Rakibe Kaptırabiliriz

Rehavetin, İngiliz turistlerin rakip ülkelere kaptırılmasına yol açabileceğini vurgulayan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, şunları söyledi: “Açıklamalar umutlandırdı, rezervasyonları hareketlendirmeye yetti.  Marmaris’e gelen rezervasyonlar haberlerde belirtildiği gibi çok yüksek oranda artmasa bile kımıldadı. Asıl rezervasyon trafiğinin önümüzdeki haftadan itibaren başlamasını bekliyoruz. Bu arada İngiltere’nin seyahat trafiğine ilişkin normalleşme adımları da henüz tam netlik kazanmış değil.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Marmaris’ten Geçti

Bu sırada bize, vatandaşlarımıza düşen görev, tedbiri elden bırakmamak, pandemi kurallarına çok sıkı şekilde uymak. Gevşersek, sevinç kursağımızda kalır. Başta İspanya ve Yunanistan olmak üzere geçen yıl İngiltere’nin neredeyse tüm sezon kırmızı listede tuttuğu ülkeler de devreye girecek. Gevşersek, turistleri bu ülkelere kaptırabiliriz.”

Aksilik Yaşanmazsa, Akın Akın Turist Gelir

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Temsil Kurulu Suat Esin de, “Bir çuval inciri berbat etmek istemiyorsak tedbiri elden bırakmayalım” dedi. Esin, şöyle konuştu: “Marmaris, İngilizlerin Türkiye’de en çok tercih ettiği tatil beldesi.  Haberler ve gelişmeler umut verici. Ama biz, mutlaka ve mutlaka tedbiri elden bırakmamalıyız ki, umutlar gerçeğe dönüşsün. Aksi bir şey yaşanmazsa, hazirandan başlayıp, ekim hatta kasım sonuna kadar İngiliz turist sayısında patlama yaşanabilir. “

 

Marmaris Life

Fotoğraf (Arşiv) Ender TÜRKKAN

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir