Marmaris’e Fırtına Ve Soğuk Geliyor

  • Şubat 15, 2021
  • 0
  • 598 Görüntüleme

Marmaris Fırtına Ve Soğuk  Bekliyor

 

Marmaris’teki hava sıcaklıkları bugün öğlen saatlerinden itibaren hissedilir derecede azalmaya başladı. İlçenin bu gece yarısından itibaren fırtınalı ve soğuk havanın etkisinin altına gireceğine işaret eden  iki uyarı birden geldi. Buna göre Marmaris soğuk ve fırtına etkisi altına girecek.

‘Yıldız’ ve ‘Poyraz’ Hem Uçuracak Hem Üşütecek

Uyarılara göre, ‘Yıldız’ adı verilen kuzeyden esecek sert rüzgarlar ile kuzeydoğudan gelecek poyraz,  Muğla geneline fırtınanın yanısıra soğuk hava dalgasını, muhtemelen de kar yağışını taşıyacak.

Hızı 100 K.m.’ye Ulaşabilir

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi,  bu gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayacak, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esecek rüzgarın fırtınaya dönüşüp, saatteki hızının 100 kilometreye kadar ulaşmasının beklendiğini, kaydetti.

Çatı Uçabilir, Ağaç Devrilebilir

18 Şubat sabahı saat 06.00’ya kadar sürmesi beklenen fırtına nedeniyle, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzlukların meydana gelebileceği ifade edilerek, dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Marmaris’ten Geçti

Zirai Don Yaşanabilir

Söz konusu kurumdan fırtınanın yanısıra soğuk uyarısı da geldi. Uyarıda şu sözlere yer verildi: “Muğla’nın kıyılarında hafif, iç kesimlerinde orta, yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir”

Fotoğraf: Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir