Marmaris Yine Yaban Domuzlarını Konuşuyor

  • Ekim 26, 2020
  • 0
  • 1479 Görüntüleme

“Artık Zarar Vermeye, Tehlikeli Olmaya Başladılar, Önlem Alınmalı”

Marmaris’teki yaban domuzları bir kez daha yerel gündemde geniş yer buldu. Bu defa başlarına gelenleri sosyal medyada paylaşanlar, domuzların sayısının hızla çoğaldığını, zarar ve endişe verici,tehlikeli olmaya başladıklarını savundu, önlem alınmasını istedi, “Yeter artık” diye konuştu.

“Yetkililer Önlem Almalı”

Bunlardan biri  de emekli polis Metin Güldüz’dü..  Dün akşamüzeri kullandığı otomobille Siteler mahallesinde aniden önüne çıkan bir domuza çarptığını belirten Metin Güldüz, şu paylaşımda bulundu:

“Bu Gidişle Birilerinin Canı Yanabilir”

“Seyir halinde iken büyük bir domuzun orta refüjden aniden önüme atlamasından dolayı domuza çarpmak suretiyle aracımda maddi hasar oluşmuştur. Özelikle motosiklet sürücüsü kardeşlerim dikkatli olun her an domuz önünüze çıkıp ölümle sonuçlanabilir. Yetkililerin de domuz sürülerine bir önlem alacaklarını umuyorum. ‘Önemli bir konu olduğundan dolayı birilerinin canı yanmasın, anneler babalar ağlamasın yürekler yanmasın’ diye bilgilendirme gereği duydum. Dikkat edelim, bu gidişle birilerinin canı yanacak gibi gözüküyor. Allah korusun saygılarımla”

“Domuzdan Kaçarken Yaralandılar”

Marmaris Yenisayfa Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Arzu Sarıtaş ise, Armutalan’da, iki ayrı olayda domuzların kovaladığı bir çocuk ile eşinin yaralandığını belirterek, yetkililere şöyle seslendi:

Bu haber de ilginizi çekebilir  Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağının Uygulanacağı Saatler

“Artık Beslemeyi Bırakın”

“Yetkilileri göreve çağırıyoruz, bu domuzlardan bizi kurtarın.. Armutalan’da domuzdan kaçarken bir çocuğun kolu kırıldı. Eşimi domuz kovaladı, O da kaçarken dizini vurdu. Mahallede yaşayan çocuklar korku içinde.. Hayvanseverler onların alanına girdiğimizi söylüyor ama  şu anda bu alanda insanlar yaşıyor.. Artık şu domuzları beslemeyi bırakın.. Tehlike saçıyorlar ve can güvenliğimiz yok.”

“Sosyal Medya İkiye Bölündü”

Metin Güldüz ve Arzu Sarıtaş’ın sosyal medyadaki değişik sayfalarda yer bulan paylaşımları  binlerce etkileşim,  yüzlerce yorum aldı. Yorumcular yine ikiye bölündü. Daha öncekilerin aksine bu kez çoğunluk, Güldüz ve Sarıtaş’la hemfikir olduklarını ifade etti, onlar da yetkililerden ‘önlem’ istedi. Diğer taraf ise özetle domuzların kimseye zararı olmadığını, insanların onların yaşam alanını ‘işgal’ ettiği yönündeki görüşlerinin arkasında durdu..

Bu Mesele Havalar Soğudukça Daha Da Isınır

Görünen o ki, sezonun sona ermesi, dışarıdaki insan sayısının azalması ve havaların soğumasıyla birlikte daha sık görüleceğine kesin gözüyle bakılan yaban domuzlarıyla ilgili tartışma ve polemikler önümüzdeki dönemde artarak devam edecek.. Belki de vatandaşın seslendiği ‘yetkililer’ de devreye girecek..

Marmaris Life

Fotoğraf (Arşiv): Ender TÜRKKAN

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir