Marmarisli Çocuklardan Online Yeni Yıl Konseri

  • Ocak 1, 2021
  • 0
  • 552 Görüntüleme

Marmaris Yeni Yıl Konseri Evde Yapıldı!

Marmarisli 12 çocuk ve genç salonda vermeyi planladıkları “Yeni Yıl Konseri” pandemi nedeniyle gerçekleşmeyince konseri online yapmaya karar verdiler. Marmaris‘te piyano öğretmeni Deniz Çiçek tarafından eğitilen öğrenciler, piyano öğretmenlerinin cep telefonuyla çektiği parçaları birleştirmesiyle hayal ettikleri konseri online gerçekleştirdiler.

“Konser Vererek Motive Olurlar!”

En küçüğü 6,5 yaşında olan ve en yeni başlayanı iki haftadır piyano eğitimi alan 12 çocuk ve genç Yeni Yıl Konseri vermek için pandeminin geçmesini beklerken öğretmenleri onları motive etmek için akıllıca bir yöntem buldu. Piyano öğretmeni Deniz Çiçek: ” Bzı çocuklar çok yeni başlamasına rağmen geçen sene pandemiden önce başlayan öğrenciler de var. Ve onlarla konser yapma planımız olmuştu. Ancak salgının ağırlaşması ve tüm kültür-sanat faaliyetlerinin iptal edilmesi üzerine bir türlü konserimiz gerçekleşmedi. Çocukları motive etmek için hiç olmazsa online bu konseri yapalım dedik. Yeni yıl sebebiyle de bu planımızı hayata geçirdik. Çocukları tek tek ve farklı günlerde bir araya getirerek amacımıza ulaştık. Sanırım bunu sürekli yapacağız” dedi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Marmaris Belediyesi, İsmet Karadinç’i Unutmadı

6,5 Yaşında Polyuşka Pole Çalıyor!

Yeni yıl nedeniyle online verilen mini konserde çocuklar ve gençler çeşitli menuet ve arialar çalarak konseri gerçekleştirdiler. Minik sanatçılar “Beethoven / Fur Elise, Bach / Menuet, Malaguena/ Gunter Heumann, Johann Krieger/ Menuet, Johann Heinrich/ Menuet’den de eserler çaldılar. 6,5 yaşındaki Şiyar KILINÇ ise “Polyuşka Pole” yi çalarak yaşına göre inanılmaz bir performans gösterdi.

Marmaris’te “Sanatta Yeni Dönem Başlıyor!” Müjdesi Geldi!

Konseri, Utku Emre Benzer, Şiyar Kılınç, Diyar Kılınç, Aylin Öz, Nisa Demir, Azra Demir, Umay Öztürk, Buğra Tolu, Beyzanur Yücel, Melek Yücel, Ilgın Tozcan ve Efe Ersan gerçekleştirdi. Bu arada İstanbul Üniversitesi – Devlet Konservatuarı – Vurmalı Çalgılar ve Piyano Bölümü mezunu piyano öğretmeni Deniz Çiçek ise çok yakında Marmaris’te değerli sanatçılarında eğitim vereceği bir akademinin eğitime başlayacağının da müjdesini verdi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir