Marmaris Yat Limanı’nda Demirli Yatta Yangın Çıktı

  • Kasım 30, 2020
  • 0
  • 2206 Görüntüleme

Marmaris’te Lüks Motor Yat Yangını

Marmaris Yat Limanı’nda demirli lüks bir motor yatta yangın çıktı. Korkulu anların yaşanmasına neden olan yangın, etraftaki denizcilerin soğukkanlı davranışı ve tavsiyelerinin de etkisiyle büyümeden söndürüldü.

Marmaris Limanında Panik!

Edinilen bilgiye göre, bu sabah saat 11.00 sıralarında Yat Limanı’nda demirli lüks motor yatın makine dairesinde kesin sebebi henüz belirlenemeyen ancak elektrik kaynaklı olduğu sanılan yangın çıktı. Kısa süreli bir panikten sonra etraftaki yatlar acilen açığa çekildi ya da Marmaris yat limanında farklı noktalara bağlandılar.

Yangının Büyümesini Deneyimli Kaptanlar Önledi

Yangına ilk müdahaleyi duman yükselen yatın yakınında demirli bazı teknelerin kaptan ve görevlileri yaptı. Makine dairesinin kapağını açmak isteyen meslektaşlarına, alevlerin oksijenle buluşması halinde daha da büyüyeceği ikazında bulunan kaptanlar, yangının daha da büyümesine ve yatın batmasına engel oldular. Kısa süre sonra olay yerine Muğla Büyük Şehir Belediyesi İtfaiyesi ve polis ekipleri geldi. Yatın elektrikleri kesilip, her türlü önlem alındıktan sonra makine dairesinin kapağı açıldı, yangın, yatın başka bölümlerine sıçramadan kısa sürede söndürüldü, soğutma çalışmaları başlatıldı.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Merakla Beklenen Anket Sonuçlandı

Ölümlü Yangınlar Yaşamıştık!

Daha önce de Marmaris Limanın’nda bir çok yangına şahit olunmuş ve diğer yatlara sıçrayan alevler sebebiyle ölümler yaşanmış ve onlarca tekne batmıştı. Bu sonuçlar düşünülerek can ve mal kaybı olmadan, hafif zararla Marmaris bu yangını deneyimli kaptanlar ve itfaiyenin kısa sürede müdahale etmesiyle atlatmış oldu.

Marmaris Life

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir