Marmaris Yat Limanı İskelesi’nde Alkollü Rezalet!

  • Ağustos 16, 2020
  • 0
  • 692 Görüntüleme

İskeledekiler Adam Gibi İçmemişler!

Geçtiğimiz Kurban Bayramı tatilinde çevre zararlıları, hijyen kurallarını ve yasakları hiçe saydı, arkalarında Marmaris’e yakışmayan manzaralar bıraktı.  Marmaris Life’ın 3 Ağustos sabahı saat 06.00 ila 06.45 arasında Halk Plajı, Kordon Boyu ve Yat Limanı’ndaki iskelede çektiği fotoğraflara yansıyan kötü ve pis görüntülerin baş sorumlusunun yerli tatilciler olduğu yönünde düşünenler büyük çoğunluktaydı.

Tatilciler Değil Gececiler Bu Hale Getirmişler!

Ancak, bu sabah okuyucularımız ve takipçilerimiz arasında yer alan, Marmaris’te yaşayan  uluslararası üne sahip ressam Güçlü Kadir Yılmaz’ın whatsapp ‘tan  bize ulaştırdığı görüntüler, aramızda da çevre zararlılarının bulunduğunu kanıtlar nitelikteydi.

Güçlü Kadir Yılmaz  sabah saat 08.30 sıralarında Yat Limanı iskelesinde çekip gönderdiği videoyu gazetemize gönderdi. Bölgenin 3 Ağustos sabahı kadar olmasa da yine çöp içinde bırakıldığı görülüyor.

Yediklerinin, İçtiklerinin Kabını Denize Atmışlar

Etrafa atılan bırakılan çöplerin arasında, çoğu alkollü olmak üzere içecek şişeleri, sigara paketleri, izmarit, çekirdek kabukları, naylon poşetler olduğu gözleniyor. Gece iskelede alkol alanların sebep olduğu anlaşılan pislikten denizin de etkilendiği dikkatlerden kaçmıyor.  Videoda, bazı gececilerin, yediklerinin ambalajlarının, içtiklerinin şişelerini denize attıkları da göze çarpıyor..

Bu haber de ilginizi çekebilir  'Yaz Esintisi' Bir Kez Daha Marmaris’teki Müzikseverlerle Buluşacak

 

Ama Artık Bir Şeyler Yapmalı!

Görüntüleri izleyen Marmaris Çevre Gönüllüleri Başkanı Murat Ersan, ‘temiz çevre’ için bir kez daha yetkili ve ilgili kurumları daha etkili, daha radikal kararlar almaya davet etti. Aynı zamanda Murat Ersan, salgın döneminde, kamuya açık yaşam alanlarındaki temizlik ve hijyenin öneminin katlanarak arttığının altını çizdi. Murat Ersan daha sonra şunları söyledi: “Doğa, çevre ve insan sağlığını tehlikeye atan bu tür manzaraları bir daha görmek istemiyorsak,  duyarlılığı arttıracak, uygulamalar ve önlemler bir an önce hayata geçirilmeli. Umarım en kısa zamanda yetkili kurum ve kişiler, hayata geçirecekleri uygulama ve önlemler alır ve bunu kamuoyuyla paylaşır.”

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir