Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğünden Kask Konusunda Örnek Uygulama

  • Şubat 21, 2021
  • 0
  • 1124 Görüntüleme

Önce Uyarı Sonra Ceza

Marmaris Life

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü, kask kullanımının hayati önemine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla, Türkiye’de ilk defa uygulanan bir yöntemi hayata geçirdi. Marmaris’te kasksız motosiklet sürücüleri önce uyarılıyor, aynı ihlali tekrarladıklarında ise cezalandırılıyor.

Polis ‘Dikkat Kask’ Whatsapp Grubu Kurdu

İhlalin birden fazla gerçekleştirildiği sadece trafik değil diğer amirliklerde de görev yapan 100’e yakın polisin üyesi olduğu “Dikkat kask” adlı whatsapp grubuna girilen verilerden anlaşılıyor. Edinilen bilgiye göre, ‘örnek’ olması beklenen sistem şöyle işliyor: Kasksız yakalanan sürücünün T.C. kimlik numarası söz konusu whatsapp grubuna giriliyor. Eğer sürücünün kimlik bilgileri daha önce de gruba eklendiyse bu durum ortaya çıkıyor ve 144 TL’lik cezası kesiliyor.  Uygulamanın birinci gününde, 30 kadar kasksız motosikletlinin kimlik numarasının sisteme kaydedildiği öğrenilirken, ilk defasında sadece uyarılan sürücülerin, polisin iyi niyetli yaklaşımını suistimal etmeyip, hatalarını tekrar etmeyecekleri öngörülüyor.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Sağlık Müdürlüğü’nün Şoförü Uyuşturucu Satmaktan Tutuklandı

Kadın Sürücüye “Teşekkürler!”

Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Oktay Kapsız, 20 Şubat 2021 tarihinde kısıtlama sırasında yapılan denetimlerde hem çalışma izni olan hem de kask takan kadın sürücü Zeynep Bağcı’ya da teşekkür etti.  Haberimizin kapağına da konu olan ve turizm sektöründe çalışan Bağcı, iş dönüşü denk geldiği kontrolde “Turizm sektöründe çalışan biri olarak pandeminin bir an önce bitmesi için bu önlemlerin alınmasından çok mutluyum, kasksız zaten asla motora binmiyorum. Hem pandemiye karşı hem de kazalara karşı alınan bu önlemleri yerinde buluyorum” dedi.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir