Marmaris Ticaret Odası'ndan Thomas Cook'la ilgili

Marmaris Ticaret Odası'ndan Thomas Cook'la ilgili
Marmaris Ticaret Odası'ndan Thomas Cook'la İlgili Açıklama Yapıldı

MTO'dan İlk Açıklama

Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Mutlu Ayhan, turizm sektörünü yakından ilgilendiren tur operatörü Thomas Cook şirketinin iflas kararı açıklamasının ardından şu değerlendirmede bulundu;

"Turistlerden Ücret Talep Edenler veya Odadan Zorla Çıkartan İşletmeler Hakkında Yasal İşem Yapılacak!"

Dünya turizm pazarının en büyük operatörlerinden olan Thomas Cook şirketinin 23 Eylül 2019 tarihi itibariyle operasyonuna son verdiğini maalesef öğrenmiş bulunuyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; 22.09.2019 dahil içeride konaklayan Thomas Cook İngiltere misafirlerinin konaklamalarına ilişkin tüm ödemeleri ATOL (İngiltere Kamu Otoritesi) güvencesindedir. İşletmelerinde, Thomas Cook İngiltere misafiri konaklayan otellerin bu misafirlerinden ücret talep etmesi, odayı boşalttırması durumunda haklarında yasal işlem başlatılacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında Thomas Cook İngiltere'nin faaliyetlerinden zarar görebilecek işletmeler için üzerinde çalışılan "Kredi Destek Paketi" en kısa sürede hayata geçirileceği bildirilmiştir.

Mutlu Ayhan: "Sağ Duyulu Davranın!"

Bu üzücü hadisenin ardından halihazırda ilçemizde konaklayan Thomas Cook misafirlerine tatillerinin sonuna kadar Türk misafirperverliğine yakışan bir biçimde hizmet vermek ve bu hadiseden etkilenmemelerini sağlamak bu sürecin en sağlıklı şekilde atlatılmasına yardımcı olacaktır. Tüm üyelerimizi bu konuda sağduyulu olmaya davet ediyorum.

 

 Sitemizdeki "Marmaris'te Orman Yangını” haberine buradan ulaşabilirsiniz...