Günlük Tekne Turları Marmaris

  • Nisan 2, 2020
  • 0
  • 724 Görüntüleme
marmaris tekne turu

Marmaris Günlük Tekne Turları

Tatil kelimesi kimileri için huzur ve dinginlik, kimileri için de eğlence anlamına geliyor olabilir. Fakat yaz aylarında tatil denince hepimizin aklına ilk olarak deniz ve güneş gelir. Marmaris günlük tekne turları tatilcilere huzur ve eğlenceyi birleştirerek denizin ve güneşin tadını çıkarma fırsatı sunuyor. Marmaris’e tatil için gelirseniz bu turlara katılmadan geri dönmeyin.

Marmaris Tekne Turları Açısından Pek Çok Seçenek Sunuyor

Marmaris ve çevresi, tatil yöreleri arasında en güzel koylara ve doğal güzelliklere sahip olan yerlerden biridir. Marmaris’te tatil yapıyorsanız mutlaka katılmanız gereken etkinliklerin başında günlük tekne turları gelir. Her sabah liman boyunca çok sayıda tekne misafirlerini alarak, çevre koylara, ada ve plajlara doğru hareket eder. Marmaris’in tertemiz koylarında denize girebileceğiniz bu turlarda kara yolundan ulaşmanın mümkün olmadığı pek çok güzelliğe şahit olursunuz. Marmaris tekne turları açısından tatilcilere pek çok farklı seçenek sunuyor. Her sabah limandan kalkan tekneler ile cennet adası, fosforlu mağara, turunç, akvaryum, amos ve kumlubük koyunu ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca haftanın belirli günlerinde yapılan kleopatra adası (sedir adası) ve Dalyan turu gezilerine de katılabilirsiniz.

Marmaris’te tatil yapacak kişilerin, tatilleri süresince kesinlikle gerçekleştirmesi gereken aktivitelerden biri olan Tekne turları, Marmaris ekonomisinin de ana kazançlarından bir tanesidir. Bölgede çok sayıda aile geçimini bu yolla sağlamaktadır.

Günlük Tekne Turları Gününüzü Dolduran Keyifli Bir Etkinlik

Marmaris ve çevresi en güzel koylara ve doğal güzelliklere sahiptir. Bu doğal güzelliklere ulaşmanın en kolay yollarından biri de günlük tekne turlarına katılmaktır. Günlük tekne turları sabah saat 10.00 da başlayıp akşam 18.00 e kadar devam eden ve bütün gününüzü dolduran bir etkinliktir. Akşam saat 18.00 civarında  yavaş yavaş limana dönen tekneler, gündüz turunda ağırladıkları misafirleri ile vedalaştıktan sonra gece çıkılan mehtap turları için hazırlanmaya başlar. Güneş batıp da Ay doğduktan sonra çıkılan  mehtap turu adı verilen aktivite ile farklı bir tekne turu yapmanız da mümkün. Bu tekne turlarında denize açıldıktan sonra Marmaris’in civarındaki bazı koylar geziliyor.

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir