Teknelere Musallat Olan Motor Hırsızları Yakalandı

  • Mart 23, 2021
  • 0
  • 4054 Görüntüleme

Tekne Motoru Hırsızları Marmaris’te Yakalandı

Son birkaç aydır teknelere musallat olan hırsızlar Marmaris’te yakalandı. Asayiş Büro Amirliğince yürütülen kapsamlı araştırmalar sonucu Marmaris ve Datça’da özel tekneleri olanların hayatını kabusa çeviren tekne motoru hırsızları yakalandı.

Kasım 2020 ile Mart 2021 tarihleri arasında Marmaris ve Datça’da beş kez tekne motoru hırsızlığı gerçekleşmişti. Bahse konu olaylar ile ilgili Asayiş Büro Amirliğince olayların faillerini tespit etmek amacı ile incelenen kamera kayıtları ve yapılan araştırmalar neticesinde, F.Y. ve E.Y. isimli şahısların olayların faili olduğu tespit edildi. Şahısların Marmaris ve Datça’daki ikamet adreslerinde ve kiraladıkları araçlarında yapılan aramalarda, hırsızlık yaparken giydikleri kıyafetler ve hırsızlık yaparken kullandıkları aletler ele geçirildi.

Şüphelilerin kiraladıkları aracın GPS kayıtları incelendiğinde, Datça’da tekne motoru hırsızlığı olaylarının meydana geldiği bölgelerde şahısların araçları ıle dolaştıkları tespit edildi.

Bu haber de ilginizi çekebilir  Son Dakika! Marmaris Yine Sallandı...

Şahıslar Yaptıkları Hırsızlıkları Kabul Ettiler

Şüpheliler yaptıkları hırsızlıkları kabul ettiler. Şüpheliden ele geçirilen telefon üzerinde yapılan incelemeler neticesinde şüphelilerin çaldıkları tekne motorlarını İzmir’de yaşayan E.Ç. isimli şahsa sattıkları tespit edildi. Marmaris Asayiş Büro Amirliği’nce İzmir’de Yaşayan E.Ç. isimli şahsı yakalama çalışmalarına başlandı.

Kazma, Kürek ve Dedektör

Emniyet güçleri tarafından, şüphelilerin kiraladıkları araçlarda yapılan aramada ayrıca 2 adet kazma, 2 adet kürek ve 1 adet tarihi eser aramada kullanılan dedektör ele geçirildi. Buna istinaden şahıslar hakkında ayrı bir tahkikata daha başlandı.

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen şahıslar, adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

 

Marmaris Life

Zeren Çığ

 

 

Bu içeriği paylaşın
Video Haber Aboneliği için
Youtube: Marmaris Life Youtube Kanalı
Instagram: @marmarislifedergisi
Facebook: marmarislife
Twitter: @lifeofmarmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir