Sosyal Medya çöktü. Facebook,Instagram WhatsApp çalışmıyor

Sosyal Medya çöktü. Facebook,Instagram WhatsApp çalışmıyor
Geçtiğimiz günlerde yaşanan erişim sorununun yeniden gündeme gelmesi nedeniyle bir çok ülkede milyarlarca kullanıcı bu hesaplarına ulaşamıyor. 

TEknolojik gelişmeler ile birlikte adeta gündelik hayatın vazgeçilmezleri haline gelen hızlı mesajlaşma sistemi WhatsApp, sosyal medya platformu Instagram ve Facebook uygulamalarına erişim sağlanamıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan erişim sorununun yeniden gündeme gelmesi nedeniyle bir çok ülkede milyarlarca kullanıcı bu hesaplarına ulaşamıyor. 
WhatsApp, Instagram ve Facebook gibi artık insanların vazgeçilmezi haline gelen teknolojik uygulamalarda bir kez daha dünya çapında erişim sorunu yaşandığı belirtildi. Milyonlarca kullanıcı bu uygulamalara girmeye çalışırken çeşitli sistem hataları ile karşı karşıya geldi. Sayfalar açılmadı, sayfa akışları gerçekleşmedi mesajlar gönderilmedi.  
Instagram'da güncel fotoğrafların yayınlandığı akış yenilenmesi ve giriş problemleri devam ederken, popüler mesajlaşma uygulaması  WhatsApp’ta ise ya bağlantı hatası yaşanıyor yada mesajlar gönderilemiyor.

Haftalar önce de aynı şekilde yaşanan erişim sorununda Facebook, Instagram ve WhatsApp aynı anda sistem dışı kalmış ve çökmüştü. Uygulamalar teknik ekiplerin yaptıkları çalışmaların ardından yaklaşık 2 saat süren erişim problemi sona erdirilmiş ve kullanıcılar Facebook, instagram ve whatsApp uygulamalarını kullanmaya başlamışlardı. Konu ile ilğili uygulamayı geliştiren yetkililerden resmi bir açıklama yapılmazken yaşanan erişim sorununun neden kaynaklandığı bilinmiyor.