Sahipsiz köpekleri ev sahibi yaptılar  

Sahipsiz köpekleri ev sahibi yaptılar  
Marmaris’teki Sıtkı Zaralı Ortaokulu’nun 52 öğrencisi, Marmaris Belediyesi Hayvan rehabilitasyon Merkezindeki bulunan köpekler için kendi imkanları ile 30 kulübe yaptı.

Marmaris’teki Sıtkı Zaralı Ortaokulu’nun 52 öğrencisi, Marmaris Belediyesi Hayvan rehabilitasyon Merkezindeki bulunan köpekler için kendi imkanları ile 30 kulübe yaptı. Elleri küçük, yürekleri büyük çocuklar, öğretmenleri ile birlikte hayvan barınağını ziyaret ederek yapmış oldukları kulübeleri Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezine bağışladılar 
Sıkı bir hayvan dostu olan Sıtkı Zaralı Orta Okulu Matematik Öğretmeni Sevtap Yılmaz, iki ay önce öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak amacıyla bir proje hazırladı. Hazırladığı projeyi kardeşi olan aynı okulun Müdür Yardımcısı Sezi Yılmaz’la paylaştı. Marmaris Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’ndeki köpeklere kulübeler kazandırmayı hedefleyen iki kardeş kolları sıvadı, kendilerine katılmak isteyen öğrencilere çağrı yaptı. Proje, öğrenciler ve ailelerince memnuniyetle karşılandı. Çağrıya uyan 52 öğrenci, başlatılan çalışmayla evlerinde ya arkadaşları yada aile fertleriyle birlikte kulübeler inşa etmeye başladı. İki ay süren çabalar sonucu yapımı tamamlanan 30 kulübe, toplu halde gidilen rehabilitasyon merkezine bağışlandı. 
Teslimat sırasında merkeze gelen Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk, “duyarlı ve örnek” diye nitelediği davranışlarından ötürü öğrenciler ve öğretmenleri kutladı. Öğretmenler Yılmaz kardeşler, hakkında bilgi verdikleri projenin başarıyla tamamlanmasının gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Sevtap Yılmaz, “Amacımız çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamaktı. Ne mutlu bize ki başardığımızı görüyoruz” dedi. 
Öğrencilerden Koray Bodur ise duygularını, “Köpekler açıkta kalmasın, yağmurda ıslanmasın diye kulübe yaptık. Umarız onlara faydamız dokunmuştur” sözleriyle dile getirdi.