Fide satıp köpeklere mama aldılar

Fide satıp köpeklere mama aldılar
Tüm gün süren etkinlik boyunca öğrenciler satılan fide ve çiçeklerden elde edilen gelir ile sahipsiz ve bakıma muhtaç köpeklerin bulunduğu Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon ve Bakım evine 150 kilo mama aldılar.

Marmaris’te bulunan Profesyonel İlgim Koleji yönetimi okulda Bahar şenliği düzenledi. Şenlikte 5.Sınıf öğrencileri stand açarak tüm gün boyunca fide ve çiçek sattıalr. Elde ettikleri gelirle 150 kilo mama alan öğrenciler bu mamaları Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezinde bulunan köpeklere hediye ettiler. Hayvan rehabilitasyon Merkezini gezen çocuklar köpekleri severek onlarla hoş vakit geçirdiler.
Marmaris Profesyonel İlgim Koleji öğrencileri düzenlenen bahar şenliğinde bol bol eğlendiler. Şenlik sırasında 5 . Sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında kurdukları stant da ağaç fidesi ve çiçekler sattılar. Tüm gün süren etkinlik boyunca öğrenciler satılan fide ve çiçeklerden elde edilen gelir ile sahipsiz ve bakıma muhtaç köpeklerin bulunduğu Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon ve Bakım evine 150 kilo mama aldılar. İngilizce Öğretmenleri ile birlikte Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon ve Bakım evini ziyaret eden çocuklar aldıkları mamaları teslim ettiler. Köpekleri ziyaret eden çocuklar bu sırada onlarla oynayıp köpekleri sevdiler. Küçük yaşta aşılanan hayvan sevgisinin çok önemli olduğunu ifade eden öğretmenler çocukları hayvanları sevmesi için onlarla daha yakın olmaları gerektiğini belirterek bu tür etkinliklerin daha sık yapılması gerektiğini vurguladılar. 
Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon ve Bakım Evinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk ise bakım evinin yenilenmesi için gerekli girişimlere başladıklarını ifade ederek “Burada bulunan hayvanların daha modern ve daha iyi şartlarda bakımlarının sağlanması için düzenlemeler başlatıldı. Amacımız Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon ve Bakım evinin çok daha iyi şartlarda hayvanlara  burada yaşamalarını sağlamak ve Marmaris yaşayanlarımızın burayı daha sık ziyaret ederek köpekleri sahiplenmelerini gerçekleştirmek olacak dedi.