Marmaris'te “Meeting | Buluşma” Sergisi!

Marmaris'te “Meeting | Buluşma” Sergisi!
30 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında Marmaris Kültür & Sanat Evi’nde ‘BULUŞMA | MEETING’ isimli grup sergi, sanatseverlerle bir araya geliyor.

“Meeting | Buluşma” Sergisi 

30 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında Marmaris Kültür & Sanat Evi’nde,sanatçılar Ayşenur İlkışık, Gözde Merder, Zuhal Güven, Ceren Yıldırım’ın katılımıyla ‘BULUŞMA | MEETING’ isimli grup sergi, bireysel yolculuklarında tesadüfen Marmaris’te bir araya gelen sanatçıların, ilk buluşmalarında kendi hikayelerini birbirlerine betimlemelerinden yola çıkıyor.Sanatsal farklı teknik ve tarzların çeşitliliğini ortaya koyan katkıda bulunan ve eşlik eden her an’ın peşine düşüyor. Aynı tip olay, mekan veya durumlara, farklı bakış açılarıyla zenginlik veren; resim, illustrasyon ve seramik eserler birlik olmanın hayal dünyasını ‘BULUŞMA’ sergisi ile ortaya koyuyor. 

Sanatçılar

Ayşenur İlkışık

Ayşenur İlkışık, İstanbul’da doğmuş, ailesinin işi dolayısı ile bulunduğu Kanada Toronto’da 2 yıllık anaokulu dönemi ile sanat eğitimi hayatına başlamıştır. Bu süreçte eğitmenleri & ailesi tarafından fark edilen ve yönlendirilen sanatsal yetenekleri ışığında, eğitim hayatına, FMV.Işık Lisesi ardından Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölümü ile devam etmiştir.

Müşerref Zeytinoğlu & Teymur Rzayev resim atölyelerinde eğitim almıştır. İstanbul & Datça’da dönemsel olarak yaşayan, üreten bir sanatçı & grafik tasarımcıdır. İstanbul merkezli Depo Creative tasarım ekibinin kurucusu ve kreatif sanat yönetmenidir.

Sanat üretimine İstanbul ve Datça’da bulunan atölyelerinde devam etmektedir. Marmaris’de bulunan 105Marmaris, sanatçının eserlerini yıl boyunca sergiler ve koleksiyonerlere sunar. 

Gözde Merder

Gözde Merder, İstanbul’da doğup büyüdü. Anadolu Üniversitesi işletme bölümünden mezun oldu. Medya takip ajansında PR Analistliği yaptı. Kurumsal kimliğini bırakıp Marmaris’e yerleşti. Seramik sanatçısı & öğretmeni Özgül Emert’den 4 sene eğitim aldı. Kalbinin sesini dinleyip hobi olarak başladığı seramiğe profesyonel olarak devam etti. İki karma sergide yer aldı. Marmaris’te üretimine devam etmektedir.Türkiye ve yurtdışında eserleri sergilenmekte ve satılmaktadır.

Marmaris’de bulunan 105Marmaris, Bodrum Yalıkavak’da bulunan konsept mağaza Bugazzi, sanatçının eserlerini yıl boyunca sergiler ve satışa sunar.

Zuhal Güven

Zuhal Güven, 1946 Ankara doğumludur. ODTÜ'DE Kimya bölümü mezunudur.Kamudan emekli olduktan sonra, Ressam İnci Eviner atölyesinde dersler almıştır.Belkıs Soran'dan sanat tarihi dersleri ve Ayşegül İzer Drahsan'dan gravür dersleri aldı. Resimlerinde mistik göndermeler içeren ve surreal alanlara kayan yorumlarla bizleri doğanın gizeminde dolaşmaya davet ediyor.

Ceren Yıldırım

Ceren Yıldırım, 1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1992 yılında MSGSÜ Heykel Bölümü önlisanstan mezun oldu. Grafik tasarımcı olarak çalıştı. Modern dans ile ilgilendi. 2005 yılında MSGSÜ Resim Bölümünden mezun oldu. 2009 yılında MSGSÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anasanat Dalından yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. 2015 yılında Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Plastik Sanatlardan doktora derecesi ile mezun oldu. Litografi, fresk, vitray, cam, mozaik alanlarinda çalıştı. 2011 yılından beri Gaziantep Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 

 

 

 

Sitemizdeki "Boğaziçi Gençlik Korosu Konserine Büyük İlgi” haberine buradan ulaşabilirsiniz...