Hedef’e Son 30 Tuş

Hedef’e Son 30 Tuş
MAKSAD ihtiyaçları olan konser piyanosunu satın almak için bir kampanya başlattı.

2000 yılında klasik müziğe ve sanata gönül veren bir grup sanat sever tarafından kurulan Marmaris Kültür ve Sanat Derneği (MAKSAD) kuruluşundan itibaren bir çok sanatsal etkinliğe imza attı. MAKSAD ihtiyaçları olan konser piyanosunu satın almak için bir kampanya başlattı. Sosyal medya üzerinden duyurulan  “Sizin de Sesiniz Olsun” adı altında başlatılan kampanyada, satın alınacak olan piyanonun 88 tuşunun her biri 350 TL bedelle temsili olarak satışa çıkarıldı. Bir ay içinde 58 tuş sanat sever tarafından satın alındı. Geri kalan 30 tuş ise klasik müziğe gönül veren sanat severleri bekliyor.   

Marmaris ve Muğla’da bir çok klasik müzik konseri veren ve sanat etkinliği düzenleyen MAKSAD uzun bir aradan sonra yeniden düzenlenecek olan etkinliklerle Marmaris Sanat hayatına renk katmaya hazırlanıyor. Kurulduğu günden bugüne gerek yerel, gerek ulusal, gerekse uluslararası bir çok sanatçıya Marmaris’te ev sahipliği yaparak onlarca etkinlik düzenleyen MAKSAD Yönetim kurulu aralarına  yeni katılan üye ve sanatçılarla birlikte eskiden olduğu gibi başta klasik batı müziği olmak üzere sanatın değişik dallarında Marmaris ve çevresinde önemli etkinlikler düzenlemek için yeniden harekete geçti. MAKSAD yönetimi en önemli eksiklerinden biri olan ve fiyatı yaklaşık 38 bin TL civarında olan yarım kuyruklu bir elektronik piyano almak için harekete geçtiler. Yapılan görüşmelerde piyanonun fiyatı indirilirken gerekli olan paranın bulunması için bir kampanya başlatıldı. Sosyal medyada “SİZİN DE SESİNİZ OLSUN” adı ile başlatılan kampanyada satın alınmak istenilen piyanonun 88 tuşu her biri 350 TL den temsili satışa çıkarıldı. Kampanyanın başlatılması sonrasında 58 piyano tuşu sanat severler tarafından satın alındı. Gerekli paranın toplanması için 30 tuşun daha satılması gerekiyor. 
MAKSAD Başkanı ve Şef Samir Gülahmedov eskiden olduğu gibi Türkiye ve Dünyanın önde gelen sanatçılarının Marmaris’te konser vermeleri için çalışmalara başladıklarını ifade ederek “ Sanata ve Marmaris’e oldukça önemli bir katkı sunacağına inandığımız etkinliklerimizin sürdürülebilir bir başarı elde edebilmesi tabii ki sanatseverlerin ilgi ve takdirine bağlıdır.
Sanata gönül vermiş sanatçı ve sanatseverlerden oluşan üyelerimizin gönüllü çabaları ve yerel kurum ve işletmelerin destekleri ile bugünlere gelebilen derneğimizin önemli bir eksiği bir konser piyanosudur. Konser performansına hatırı sayılır bir etki sağlayacak olan yarım kuyruklu bir elektronik piyanonun temin edilebilmesi için “SİZİN DE SESİNİZ OLSUN” adlı bir bağış kampanyası başlattık. Bu kampanya ile sadece, uzun yıllar boyunca kulaklarımızda unutulmaz tınılar bırakacak bir piyanoyu derneğimize kazandırmayacağız, ayrıca destekçilerimizle kurduğumuz gönül bağını güçlendirerek sanatseverlerden oluşan ailemizi de büyüteceğiz.
SİZİN DE SESİNİZ OLSUN kampanyamızda, kişisel, aile, grup ya da kurum olarak yapacakları en az 350 TL tutarındaki bağışlar ile piyanomuzun 88 tuşundan birinin manevi sahibi olacaklar. Şuana kadar 58 tuşu manevi sahiplerine verdik. Fakat daha 30 tuşumuz var. Bu 30 tuşunda sahiplendilmesi sonrasında orkestramızın önemli enstrümanlarından biri olan piyanomuzu Marmaris’e getireceğiz ve konserlerimizde kullanacağız” dedi. 

MAKSAD tarafından başlatılan  SİZİN DE SESİNİZ OLSUN kampanyasına destek vermek isteyen sanat severler  0533 346 98 63 nolu telefondan iletişime geçebilir ve  Marmaris Kültür ve Sanat Derneğinin TR91 0006 4000 0013 6400 3828 35 IBAN nolu hesabına para yatırabilirler.