MAKSAD Büyüledi

MAKSAD Büyüledi
Şef Samir Gülahmedov yönetimindeki MAKSAD Oda Müziği Topluluğu, seslendirdiği 9 eser ile sanat dolu bir gece yaşattı.

Marmaris Kültür ve Sanat Derneği (MAKSAD) bünyesinde ki Oda Müziği Topluluğu, 2019 Bahar Konseri ile klasik müzik severlere muhteşem bir gece yaşattı. Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan sahnesinde sanat severlerle buluşan Şef Samir Gülahmedov yönetimindeki MAKSAD Oda Müziği Topluluğu, seslendirdiği 9 eser ile sanat dolu bir gece yaşattı.  “İtalyan Barok Müziğinin Görkemi” isimli konseri izlemeye Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Belediye Meclisi Üyeleri Ethem Sayar, Hasan Yaylalı, Burak Demirtaş, Ali Kırlı’nında aralarında bulunduğu yaklaşık 500 davetli izledi. Daha önce "Sizin de Sesiniz Olsun" kampanyası düzenlenerek 88 tuşu manevi olarak satışa sunulan elektronik konser piyanosuda bu konsere yetiştirilerek konserde Oda Müziği Topluluğu ile beraber sahnede yerini aldı.  
Samir Gülahmedov yönetiminde konuk genç sanatçılarında sahneye çıkan 15 kişilik Oda Müziği topuluğuna Mezzosoprano Aydan Genç eşlik etti. İtalyan besteci Arcangelo Corelli’nin Concerto Grosso D Major, Op.6 Nr.4 eseri ile konsere başlayan MAKSAD Oda Müziği Topluluğu daha sonra Mezzosoprano Aydan Genç ile birlikte besteci Giulio Romolo Caccini’nin Euridice Operası'ndan "Tu ch'hai le penne, amore" isimli eseri seslendirdiler. Topluluk daha sonra Barok müziğin önemli bestecilerinden Giulio Romolo Caccini, Alessandro Scarlatti, Antonio Vivaldi, Giovanni Paisiello, Tomaso Albinoni’nin eserlerini seslendirirken, konseri Antonio Vivaldi’nin ünlü eseri Dört Mevsim Koncertolarından “Yaz Koncertosu” ile sona erdirdi. 
Kuruluşları sonrasında 2000 ve 2010 yılları arasında birçok etkinliğe imza atmış olan MAKSAD Oda Müziği Topluluğu “İtalyan Barok Müziğinin Görkemi” isimli konserleri ile iki yıl aradan sonra yeniden müzik severleri seslendirdikleri klasik müzik eserleri ile adeta büyülediler. 
Konser sonrasında davetliler Şef Samir Gülahmedov yünetimindeki Oda Müziği Topluluğunu ayakta alkışladılar. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay,verdikleri konser için sanatcıları tebrik ederken  Mezzosoprano Aydan Genç’e çiçek verdi. Oktay ayrıca şef Samir Gülahmedov’a ise Oda Müziği Topluluğu adına bir plaket verdi.